Autorskie grafiki, strefa chillout i duch eko. Zajrzeliśmy do nowej siedziby Sephora PolskaPropertyDesign.pl - 07-05-2019 12:48


Wraz z końcem kwietnia br. siedziba główna Sephora Polska zmieniła swoją lokalizację. Nowe biuro spółki znajduje się obecnie w warszawskim kompleksie biurowym Business Garden, zlokalizowanym przy ulicy Żwirki i Wigury. Projekt biura powstał we współpracy z pracownią Trzop Architekci.

- Zmiana siedziby naszej spółki odbywa się w roku, w którym świętujemy nasze 20 urodziny w Polsce. Zrealizowaliśmy ją przede wszystkim z myślą o naszych pracownikach i ich komforcie codziennej pracy. Do dyspozycji pracowników oddaliśmy powierzchnię znacząco większą od poprzedniej, a na niej komfortowo zaprojektowane i wyposażone miejsca pracy, 11 sal konferencyjnych i 6 tzw. focus room-ów. Nowością jest też relaksacyjna strefa chillout, w projektowaniu którego brali udział nasi pracownicy. Mamy nadzieję, że w nowym biurze praca w Sephora Polska stanie się jeszcze bardziej twórcza i satysfakcjonująca - mówi Katarzyna Bielecka, dyrektor generalna Sephora Polska.

Projekt nowego biura Sephora Polska powstał we współpracy z pracownią architektoniczną Trzop Architekci. We wnętrzach dominuje charakterystyczny dla Sephora czarno-biały kod kolorystyczny z elementami czerwieni, a także nurt eko – zarówno na poziomie zastosowanych materiałów, jak i przyjaznych środowisku rozwiązań, które firma wprowadziła w obszarze technicznym, jak i do codziennego życia biura m.in. poprzez nowe zasady segregacji śmieci i rezygnację z wody w butelkach. Wszyscy pracownicy biura Sephora otrzymali butelki z filtrem wielorazowego użytku, a na terenie siedziby w kilku punktach kawowych zainstalowano filtry do uzdatniania wody do picia.

W części sal konferencyjnych, jak i we wspomnianej strefie chillout, znajdują się też autorskie grafiki uznanej polskiej artystki Oli Osadzińskiej, stworzone specjalnie na 20. urodziny firmy w Polsce.