×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

„Bambini” Magdaleny Abakanowicz na aukcji Polswiss Artu

  • Autor: PAP
  • 07 gru 2021 11:25
„Bambini” Magdaleny Abakanowicz na aukcji Polswiss Artu
„Bambini” Magdaleny Abakanowicz na aukcji Polswiss Artu, fot. shutterstock

Spektakularna grupa rzeźbiarska Magdaleny Abakanowicz „Bambini” złożona z 83 figur o wartości estymowanej na 12-15 mln zł znajdzie się 7 grudnia na Aukcji Dzieł Sztuki Polswiss Artu.

REKLAMA

"Rekordowy rok inwestycji w dzieła sztuki Dom Aukcyjny Polswiss Art kończy największą aukcją w swojej historii - wartość 120 obiektów wystawionych na licytację szacuje się na 40 mln zł" - poinformowała PAP Marta Rydzyńska, reprezentująca Dom Aukcyjny Polswiss Art.

Dzieło Magdaleny Abakanowicz "Bambini" to największy obiekt na wtorkowej aukcji. Obok niego znajdą się m.in. "Targ na sokoły" Józefa Brandta, "Pobudka powstańców" Artura Grottgera, "Nad stawem w Bronowicach" Włodzimierza Tetmajera, "Polesie" Juliana Fałata.

"Aukcje grudniowe obfitują w najlepsze i wybitnie kolekcjonerskie dzieła. To prawdziwe uczty dla koneserów" - zapewniają marszandzi. "Nie inaczej jest tym razem, na aukcji Polswiss Art prezentuje 120 pozycji, wśród których znajdują się wyselekcjonowane pod kątem kolekcjonerskim i inwestycyjnym dzieła wybitnych twórców".

Licytowane będą m.in. obrazy Józefa Brandta, Stanisława Wyspiańskiego, Walerego Eljasza-Radzikowskiego, Włodzimierza Tetmajera, Juliana Fałata, Stanisława Ignacego Witkiewicza, Meli Muter, Tadeusza Makowskiego, Tadeusza Kantora, Ryszarda Winiarskiego, Wojciecha Fangora, Henryka Stażewskiego, Jana Berdyszaka, Jerzego Nowosielskiego, Edwarda Dwurnika.

Rynek dzieł sztuki w Polsce od kilku już dekad systematycznie wzrasta. Doświadczenia kolekcjonerów i inwestorów, od lat regularnie uczestniczących w rynku sztuki, sprawiły, że w momencie wybuchu pandemii zwrócili się oni ku dziełom sztuki jako sprawdzonej, spokojnej lokacie kapitału na niepewne czasy - oceniają eksperci tego rynku.

"Ostatnia w tym roku aukcja Polswiss Artu" zapowiada spektakularne licytacje" - zaznaczają jej organizatorzy.

Aukcję Dzieł Sztuki, która odbędzie się we wtorek 7 grudnia o godz. 19 można śledzić live na kanale You Tube oraz profilu Facebook Domu Aukcyjnego Polswiss Art.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie