Banery wyborcze zamienione na ekotorby?PAP - 09-10-2019 14:52


Żaden z moich banerów wyborczych nie wyląduje na śmietniku, ale będzie ponownie wykorzystany – zapewnił kandydat do Sejmu z listy PiS w okręgu nr 6 (tzw. lubelskim), wiceminister inwestycji i rozwoju Artur Soboń. Zaprezentował uszyte z jego banerów torby.

"Jesteśmy na finiszu kampanii wyborczej. Czas po sobie posprzątać (...). My już zaczęliśmy sprzątać nasze banery, które teraz służą nam jako torby - ekologiczne, wygodne, wytrzymałe" - powiedział Soboń na konferencji prasowej w środę w Lublinie.

Zaprezentowane na konferencji torby, zostały uszyte z banerów promujących kandydaturę Sobonia w wyborach do Sejmu. "Chcemy pokazać, jak można wykorzystać te banery, żeby one nie zatruwały środowiska, żeby zyskały drugie życie" - powiedział Soboń.

Zapewnił, że wszystkie jego banery wyborcze będą wykorzystane - albo przerobione na torby, które po wyborach będą dostępne dla chętnych w jego biurze poselskim, albo zawiezione do schroniska dla zwierząt.

"Na pewno nie będzie tak, że jakikolwiek mój baner wyląduje w śmietniku i spędzi miliony lat w ziemi. Z pewnością każdy tych bannerów będzie ekologicznie wykorzystany" - podkreślił Soboń.

Artur Soboń kandyduje do Sejmu z czwartego miejsca listy PiS w okręgu nr 6.

Zgodnie z prawem komitety wyborcze muszą usunąć w terminie 30 dni po dniu wyborów wszystkie plakaty, banery, inne materiały wyborcze oraz urządzenia ustawione w celu prowadzenia agitacji wyborczej.