×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Barber i Osgerby znów projektują dla marki Axor

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 28 mar 2022 15:01
Barber i Osgerby znów projektują dla marki Axor
Brytyjscy projektanci Edward Barber i Jay Osgerby zaprojektowali nowe baterie, które poszerzyły linię armatury Axor One. fot. Jessica Klingelfuss
Barber i Osgerby znów projektują dla marki Axor
Barber i Osgerby znów projektują dla marki Axor

Brytyjscy projektanci Edward Barber i Jay Osgerby zaprojektowali nowe baterie, które poszerzyły linię armatury Axor One.

REKLAMA

  • Marka Axor powiększa kolekcję łazienkową Axor One. Dołączają do niej baterie w nowej palecie barw, powstałej we współpracy z brytyjskimi projektantami Edwardem Barberem i Jay’em Osgerbym.
  • Pomysł na rozszerzenie dostępnej kolorystyki zrodził się z inspiracji naturalnymi efektami barwnymi, powstającymi z interakcji światła, koloru i wody.

Do kolekcji dołącza sześć wariantów kolorystycznych. Wśród nich znalazł się niebieskozielony odcień akwamarynu, który oddaje chromatyczny charakter spokojnego morza. Koral – ciepły, czerwonopomarańczowy kolor kradnący spojrzenia wielbicieli nieco odważniejszych aranżacji. Lód – jasny, stonowany niebieski, widoczny w warstwowych błękitach lodowców i lodu morskiego. Kamień będący mocną szarością, nawiązującą do połączenia lądu i morza. Muszla, czyli szaroróżowy, chłodny odcień przykuwający wzrok swą oryginalnością. Piasek symbolizujący barwę brzegu – mokrego od odpływającej fali.

– Każdy z kolorów łączy w sobie zdolność dopasowania się do uniwersalnego wizualnie wnętrza z możliwością stanowienia mocnego akcentu, przyciągającego uwagę niepowtarzalnym charakterem. Odzwierciedla to sposób, w jaki do łazienek wkracza design powodując, że oryginalność i efektowność wykończenia przeważa nad ich tradycyjną, neutralną użytecznością. Wybraliśmy kolory, które będą uzupełnieniem szerokiej gamy łazienkowych wykończeń – od emalii i betonu, po marmur i drewno – wyjaśniają Edward Barber i Jay Osgerby.

O funkcjonalności swoich projektów absolutnie jednak nie zapominają. Odbijająca światło i elementy otoczenia, błyszcząca powierzchnia wybranych modeli baterii, jest bowiem wyjątkowo łatwa w utrzymaniu czystości. Wykończenie z połyskiem tworzy jednocześnie wrażenie warstwy wody obecnej na powierzchni koloru, która ożywia go i dodaje głębi.

Kolekcja Axor One Colors została zaprojektowana z myślą o wykorzystaniu jej w przestrzeniach niepublicznych i jest dostępna w ramach usługi Axor Signature, która gwarantuje personalizację oraz dostosowanie każdego produktu do indywidualnych potrzeb klienta.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie