×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Beton, drewno, cegła i otwarty sufit. Oto nowe biuro firmy Lingaro

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 21 cze 2018 09:00
  • Aktualizacja: 21 cze 2018 09:01
Beton, drewno, cegła i otwarty sufit. Oto nowe biuro firmy Lingaro
fot. mat. Bit Creative Barnaby Grzeleckiego.

Na warszawskim Mokotowie w budynku Graffit zlokalizowane jest nowe biuro firmy Lingaro. Nowoczesna przestrzeń biurowa o pow. 2,5 tys. mkw. zaprojektowana została w koncepcji Activity Based Working.

REKLAMA

Lingaro to firma specjalizującą się w rozwiązaniach z obszarów Business Intelligence, Data Analytics i Big Data. Warszawskie biuro dla firmy Lingaro zaprojektowała pracownia Bit Creative Barnaby Grzeleckiego.

Biuro dzieli się na dwie zasadnicze strefy. Strefa „customer and partner area” z recepcją oraz salami konferencyjnymi dla gości zachowana jest w stonowanym i nowoczesnym stylu. Połączenie naturalnych materiałów takich jak beton, drewno i cegła oraz otwartego sufitu nadaje strefie nowoczesnego, ciepłego oraz reprezentatywnego charakteru.

Na przestrzeń pracowniczą składają się przede wszystkim stanowiska pracy na open space, które zostały  zaprojektowane w koncepcji Activity Based Working. Architekci zaprojektowali różnorodne miejsca wspomagające pracę. Znajdują się tu formalne i nieformalne salki spotkań, pokoje przeznaczone do cichej pracy oraz meble akustyczne do spotkań Ad Hoc.

W projekcie biura wprowadzono tzw. clean desk, ale dla każdego pracownika przewidziana jest zamykana szafka typu lockers, zlokalizowana jak najbliżej stanowiska.

- Motywem przewodnim sal konferencyjnych są miasta. Każda z nich inspirowana jest innym miejscem na świecie. Mamy więc przestrzeń z widokami na zakopiańskie Tatry czy ściankę wspinaczkową inspirowaną górami w Nepalu. Istotnymi miejscami w biurze jest również przestrzeń kuchenna, oddająca klimat  modnych kawiarni - opowiada Barnaba Grzelecki, architekt i właściciel, Bit Creative.

Kolorystyka mebli utrzymana jest w jasnej, sprzyjającej pracy tonacji.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie