Z badania firmy Michael Page wynika, że 59 proc. respondentów najchętniej wykonywałoby obowiązki służbowe wyłącznie zdalnie lub w systemie hybrydowym. Jak temu przeciwdziałać? Firmy muszą oferować biura z większą przestrzenią do kreatywnego myślenia i zacieśniania więzi.
Co muszą zaoferować szefowie, aby ich podwładni chętniej pracowali w firmie niż w domowym zaciszu? Więcej przestrzeni do kreatywnego myślenia i zacieśniania więzi - pisze "Puls Biznesu".
- Liczba pracowników w biurach zwiększyła się o około 15 proc. w porównaniu z poprzednim rokiem - podkreśla w Pulsie Biznesu Marcin Fleszar, członek zarządu w Michael Page.
Do biur powracają przedstawiciele branż, w których niezbędne jest budowanie relacji w zespołach. Szczególnie dotyczy to sektorów HR, finansowego i prawniczego.
Marcin Fleszar zaznacza, że praca zdalna jest obecnie standardem w prawie wszystkich branżach.
Z badania firmy Michael Page wynika, że 59 proc. respondentów najchętniej wykonywałoby obowiązki służbowe wyłącznie zdalnie lub w systemie hybrydowym.
Coraz więcej przedsiębiorców odchodzi od typowo korporacyjnej stylistyki biur. Decydują się na wnętrza, które bardziej przypominają domowe zacisze.
Zgodnie z badaniem 60 proc. respondentów ceni też sobie nieformalne rozmowy w miejscu zatrudnienia, natomiast połowa możliwość zacieśniania więzów społecznych. Niektórzy pracodawcy zamawiają katering do firmy i organizują wspólne śniadania z pracownikami.
Architekt, Dyrektor biura Biuro Architektoniczne DDJM
Założyciel, Architekt eM4. Pracownia Architektury. Brataniec
Dyrektor Zarządzający, Architekt Estudio Lamela Polska
Właściciel, Architekt Studio S - Biuro Architektoniczne Michał Szymanowski
Założyciel, Architekt KWK Promes
Partner, Architekt Sud Architectes Polska