REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Biura mają służyć do kreatywnego myślenia i zacieśniania więzi. Inaczej pracownicy nie wrócą do biur

  • Autor: PAP
  • 25 lis 2022 10:58
Biura mają służyć do kreatywnego myślenia i zacieśniania więzi. Inaczej pracownicy nie wrócą do biur
Firmy odchodzą od korporacyjnej stylistyki biur, fot. Unsplash

Z badania firmy Michael Page wynika, że 59 proc. respondentów najchętniej wykonywałoby obowiązki służbowe wyłącznie zdalnie lub w systemie hybrydowym. Jak temu przeciwdziałać? Firmy muszą oferować biura z większą przestrzenią do kreatywnego myślenia i zacieśniania więzi.

REKLAMA

  • 59 proc. osób poszukujących zatrudnienia zwraca szczególną uwagę na adres potencjalnego pracodawcy.
  • Kandydatom zależy przede wszystkim na dobrze skomunikowanej, a często także prestiżowej lokalizacji biura.
  • Siedziby firm muszą dostosować się do oczekiwań pracowników, aby zachęcić ich do wykonywania obowiązków służbowych w formule stacjonarnej, choćby tylko w częściowym wymiarze czasu pracy.
  • Podwładni liczą przede wszystkim na większą przestrzeń do kreatywnego myślenia i wspólnego spędzania czasu.

Co muszą zaoferować szefowie, aby ich podwładni chętniej pracowali w firmie niż w domowym zaciszu? Więcej przestrzeni do kreatywnego myślenia i zacieśniania więzi - pisze "Puls Biznesu".

- Liczba pracowników w biurach zwiększyła się o około 15 proc. w porównaniu z poprzednim rokiem - podkreśla w Pulsie Biznesu  Marcin Fleszar, członek zarządu w Michael Page.

Do biur powracają przedstawiciele branż, w których niezbędne jest budowanie relacji w zespołach. Szczególnie dotyczy to sektorów HR, finansowego i prawniczego.

Marcin Fleszar zaznacza, że praca zdalna jest obecnie standardem w prawie wszystkich branżach.

Z badania firmy Michael Page wynika, że 59 proc. respondentów najchętniej wykonywałoby obowiązki służbowe wyłącznie zdalnie lub w systemie hybrydowym.

Coraz więcej przedsiębiorców odchodzi od typowo korporacyjnej stylistyki biur. Decydują się na wnętrza, które bardziej przypominają domowe zacisze.

Zgodnie z badaniem 60 proc. respondentów ceni też sobie nieformalne rozmowy w miejscu zatrudnienia, natomiast połowa możliwość zacieśniania więzów społecznych. Niektórzy pracodawcy zamawiają katering do firmy i organizują wspólne śniadania z pracownikami.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie