Biura potrzebują eleganckiego zaplecza. Zobacz łazienki w Q22PropertyDesign.pl - 13-01-2017 12:30


Prawie 10 tys. ton żelaza, 34 tys. m. sześciennych betonu, szkło o powierzchni cztery razy większej niż plac Piłsudskiego, kable, które mogłyby połączyć Warszawę z Rzymem – to liczby opisujące warszawski wieżowiec Q22. A w nim - eleganckie, subtelne, skupione na detalu toalety. Pokazujemy jak zaprojektowano eleganckie łazienki w jednym z największych biurowców w Polsce.

Q22 ma 38  kondygnacji biur, 155 metrów wysokości i 53 tys. mkw. powierzchni – ponad siedem razy tyle, co Zamek Królewski na Wawelu. Został zaprojektowany w pracowni prof. Stefana Kuryłowicza dla Echo Investment, Swoje siedziby mają tu m.in. Deloitte, Allegro, renomowane kancelarie prawne czy zaawansowane centra badawczo-rozwojowe. 

W tak dużych obiektach niezwykle istotny jest komfort użytkowania i jakość przestrzeni. Dotyczy to także znajdujących się trochę na uboczu, ale przecież istotnych toalet. Tutaj ważna jest użyteczność. Przyciągające oko nowoczesne kształty, ekologiczne rozwiązania i dobre zagospodarowanie przestrzeni to podstawa dobrze zaaranżowanego wnętrza. 

W toaletach Q22 wykorzystano m.in produkty marki Opoczno - w ceramice oraz materiałach okładzinowych. W toalecie zamontowano np. miskę o wyjątkowej prostej bryle. Dodatkowym elementem podkreślającym estetykę wnętrza jest cienka deska. Biel ceramiki została podkreślona grafitowymi płytkami nawiązującymi wzorem do kamienia. Rektyfikowane płytki w formacie 60x60 pozwalają na zastosowanie minimalnej fugi.

Z punktu widzenia inwestora jest szukanie rozwiązań, które będą generowały oszczędności - tutaj wykorzystano rozwiązania podnoszące standard higieny, dzięki czemu sprzątanie pomieszczeń jest mniej czaso- i chemiochłonne. Płytki pokryte są specjalną powłoką antybakteryjną, a ceramika pokryta jest powłoką hydrofobową, co  ogranicza osadzanie się kamienia, pozostawiając świeży efekt białej łazienki.