Biuro, do którego chce się wracać. Na jakie rozwiązania postawić?Properydesign.pl - 28-12-2016 09:19


Biuro to coś więcej niż tylko miejsce pracy. Ważne, aby przestrzeń biurowa była odpowiednio zaprojektowana i urządzona - tylko wtedy sprzyjać będzie efektywnej pracy i dobrej atmosferze.

Często się zdarza, że aranżacja biura mówi o firmie więcej, niż można by się spodziewać. Jest jego wizytówką. Elementem, który wywiera pierwsze, często niezatarte wrażenie na partnerach i klientach. Jak sprawić, aby przestrzeń do pracy była zarazem reprezentacyjna  i funkcjonalna? Aby dobrze się w niej czuli i pracownicy, i klienci? By w końcu spełniała oczekiwania inwestora i pracodawcy, a jej realizacja nie wiązała się z wysokimi kosztami?

Jedną z odpowiedzi jest zastosowanie sprawdzonych rozwiązań, dobrych jakościowo materiałów i atrakcyjnych wzorniczo elementów dekoracyjnych. A przede wszystkim tych, które dają dużą swobodę projektantom wnętrz. Jednym z ciekawych rozwiązań są laminaty. Materiał ten jest wszechstronny. Spełnia wszystkie wymogi sanitarne, BHP i przeciwpożarowe stawiane obiektom użyteczności publicznej. Jest odporny m.in. na wysoką temperaturę czy wilgoć, a zarazem pozwala na inwencję twórczą. Można nim pokrywać powierzchnie pionowe i poziome - ściany, słupy, ścianki działowe i modułowe, lady i blaty - nawet te o niestandardowych rozmiarach i kształtach. Zaoblenia i fantazyjne formy już nie stanowią problemu nie do pokonania, gdyż laminaty są zadziwiająco plastyczne i podatne na formowanie. Stworzenie reprezentacyjnej sali konferencyjnej, albo recepcji to z HPL nic trudnego. Laminaty np. firmy Pfleiderer możemy użyć do aranżacji biurowych toalet i kącików gastronomicznych, a także m.in. do produkcji drzwi i przepierzeń, a także zabudowy meblowej.