REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Biuro Innogy w Czechach pobudza do pracy niczym mocna kawa

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 14 lut 2018 11:09
Biuro Innogy w Czechach pobudza do pracy niczym mocna kawa
fot. mat. prasowe
Biuro Innogy w Czechach pobudza do pracy niczym mocna kawa
Biuro Innogy w Czechach pobudza do pracy niczym mocna kawa
Biuro Innogy w Czechach pobudza do pracy niczym mocna kawa
Biuro Innogy w Czechach pobudza do pracy niczym mocna kawa
Biuro Innogy w Czechach pobudza do pracy niczym mocna kawa

Pracownicy biura innogy w Czechach są zadowoleni z oświetlenia, które pobudza do działania niczym filiżanka mocnej kawy. To jedno z najbardziej innowacyjnych środowisk biurowych w tej części Europy.

REKLAMA

W listopadzie 2017 r. innogy zakończyła gruntowny remont powierzchni biurowej w czeskiej centrali przy ul. Limuzská w Pradze obejmującej 10 tys. metrów kwadratowych. Firma zrezygnowała z tradycyjnego zamkniętego środowiska biurowego na rzecz otwartej przestrzeni. W ten sposób stworzyła najlepsze w swojej klasie otoczenie pracy, które pozytywnie wpływa na komfort, dobre samopoczucie i produktywność 550 pracowników.  Oświetlenie odegrało kluczową rolę w przemianie, w wyniku której powstała nowa restauracja, wymieniono meble, wprowadzono zdrową żywność, odnowiono kuchnie i stworzono obszary sprzyjające kreatywnej pracy. 

Firma Philips Lighting zainstalowała sieciowy system oświetleniowy składający się z około 2 tys. opraw Philips LED.  A wśród nich 860 opraw nasufitowych Philips PowerBalance tunable white oraz 96 opraw typu downlight Philips LuxSpace tunable white , zaprogramowanych tak, aby oświetlenie zmieniało się w zależności od pory dnia. Pracownicy mogą dostosowywać subtelne różnice w temperaturze barwowej i natężeniu oświetlenia do określonych zadań, poprawiając sobie komfort widzenia. Zainstalowany system oświetleniowy przede wszystkim ma na celu poprawić samopoczucie pracowników. Natomiast przez to, że zarówno monitoring jak i konserwacja odbywają się zdalnie, system przyczynia się także do zwiększenia wydajności operacyjnej firmy.

Pracownicy są zadowoleni

- Chcieliśmy stworzyć wyjątkowe środowisko dla naszych pracowników. Rano oświetlenie biurowe naśladuje naturalne światło dzienne, zapewniając przydatny zastrzyk energii. Poziom światła zmniejsza się do zakończenia lunchu, kiedy uwalniany jest kolejny impuls, aby pomóc personelowi poradzić sobie ze spadkiem energii po jedzeniu. Prawie 80 proc. ankietowanych pracowników określiło nowe oświetlenie jako lepsze lub znacznie lepsze niż poprzednie lampy fluorescencyjne, a 60 proc. osób przyznało, że nowe oświetlenie jest jednym z czynników, sprawiających, że chcą pracować w tym biurze- powiedział Tomáš Michna, starszy kierownik ds. obiektu i usług w innogy, w Republice Czeskiej.

- Udane projekty zrealizowane w szpitalach i szkołach pokazały nam, w jaki sposób światło pozytywnie wpływa na fizjologię człowieka. Teraz zastosowaliśmy tę wiedzę w przestrzeni biurowej. Wiemy, że ekspozycja na ciepłe jasne światło przez godzinę w łagodny sposób pobudza i dodaje mniej więcej tyle energii, ile wypicie filiżanki kawy - powiedział Jiří Tourek, Country Manager na Republikę Czeską, Philips Lighting.

Oświetlenie zostało zaprojektowane tak, aby współgrało z naturalnym rytmem dobowym ludzi. Jednocześnie pracownicy innogy mogą w dowolnym momencie zmienić ustawienia za pomocą panelu Philips Antumbra Dynalite zamontowanego na ścianie, dostosowując światło do swoich potrzeb lub konkretnych zadań. Sterowanie za pomocą przycisku dotykowego umożliwia kontrolę nad oświetleniem i roletami, umożliwiając pracownikom dostosowanie otoczenia do indywidualnych preferencji.

Zadowolenie w miejscu pracy jest korzystne dla biznesu

Wysoki poziom satysfakcji z pracy pozytywnie wpływa na zaangażowanie pracowników.  Niezależne badania pokazują, że zadowolenie personelu korzystnie wpływa na wyniki danej firmy, ponieważ brak zaangażowania z ich strony generuje koszty na poziomie około 3,4 tys. dolarów rocznie na każde 10 tys. dolarów rocznego wynagrodzenia.  Nowe oświetlenie, zainstalowane po remoncie w biurze przy ul. Limuzská, które 56 proc. pracowników ocenia jako łagodne dla oczu, przyczyniło się także do poprawy ich wyników pracy.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie