Biuro Volvo Group Trucks Poland w nowej odsłonie. To nie tylko wizytówka firmy, ale przyjazne miejsce pracyPropertydesign.pl - 12-09-2018 11:32


W maju br. zakończyła się rewitalizacja biura Volvo Group Trucks Poland w Młochowie koło Warszawy, gdzie od 10 lat mieści się główna siedziba firmy. Biuro w nowej odsłonie miało stać się nie tylko jej wizytówką, a przede wszystkim - miejscem przyjaznym, pełnym pozytywnej energii, do którego pracownicy przychodzą z uśmiechem i dobrze się w nim czują.

- Naszym głównym celem było stworzenie nowoczesnej przestrzeni, zaprojektowanej zgodnie z najnowszymi światowymi trendami w pracy biurowej. Chcieliśmy także nawiązać do szwedzkiej stylistyki oraz oddać kulturę i wartości, jakie prezentuje nasza firma – podkreśla Monika Ślęzak, General Services Manager, Volvo Group Trucks Poland.

Na zaaranżowanej w nowy sposób przestrzeni powstało 60 ergonomicznych i komfortowych miejsc pracy. Dzięki współpracy z doświadczonymi i zaufanymi partnerami - autorką projektu architekt Izabelą Sylwią Nowak i architektem Michałem Czerwińskim oraz firmą Kinnarps, która ponownie odpowiadała za wyposażenie przestrzeni pracy, zastana przestrzeń przeszła całkowitą metamorfozę i została wykorzystana w najbardziej efektywny sposób. Dzisiaj - każdy, nawet najmniejszy fragment biura nie tylko zachwyca, lecz także ma swoje ścisle określone przeznaczenie.

- Bardzo nam zależało, aby w efekcie przeprowadzonych zmian, wszystkie stanowiska pracy -zarówno w gabinetach, kilkuosobowych pokojach, jak i w przestrzeni open space, zostały dobrze doświetlone, a ich standard ujednolicony. Cele, które sobie założyliśmy, zostały osiągnięte, a efekt przerósł nasze oczekiwania- dodaje Monika Ślęzak.

Ludzie na pierwszym miejscu

Zgodnie z filozofią Volvo Group Trucks Poland - jednego z czołowych producentów samochodów ciężarowych, autobusów i maszyn budowlanych oraz przemysłowych i morskich systemów napędowych, to ludzie są największą wartością firmy. Dlatego biuro w swojej nowej odsłonie miało stać się nie tylko jej wizytówką, a przede wszystkim - miejscem przyjaznym, pełnym pozytywnej energii, do którego pracownicy przychodzą z uśmiechem i dobrze się w nim czują. Z tego powodu w centralnej części biura powstała wspólna, otwarta i wielofunkcyjna przestrzeń.

- Zależało nam na stworzeniu miejsca, w którym wszyscy, niezależnie od zajmowanego stanowiska, wieku czy działu, w którym na co dzień pracują, będą mogli się spotykać w nieformalnej i swobodnej atmosferze. Taka możliwość sprzyja budowaniu dobrych relacji wewnątrz zespołu, co przekłada się na lepszą współpracę, zrozumienie firmy i w znaczący sposób poprawia integrację naszej społeczności. Było to dla nas tym bardziej ważne, ponieważ jesteśmy firmą otwartą na różnorodność, która łączy pokolenia, inspiruje i edukuje – zauważa Monika Ślęzak.

Sercem tej przestrzeni jest otwarta kuchnia z dużym barem i nastrojowym światłem, a uzupełniają ją, zaaranżowane w ciekawy i zróżnicowany sposób, miejsca przeznaczone do spotkań, pracy samodzielnej, rozmów telefonicznych i wideokonferencji, a także krótkiego odpoczynku i regeneracji. A wszystko to w przyjaznym otoczeniu żywej zieleni i ciepłych odcieni naturalnego drewna.

- Zmiana i transformacja są dla nas źródłem inspiracji i zastrzykiem nowej energii, dlatego rozwiązania zaproponowane przez architekt Izabelę Sylwię Nowak oraz firmę Kinnarps niezwykle przypadły do gustu naszym pracownikom.  Głównie dlatego, że jest to nowocześnie zaaranżowana przestrzeń, w której wszyscy się dobrze czują. Strefa socjalna to idealne miejsce w biurze, gdzie pracownicy mogą w nieskrępowany sposób wymieniać się pomysłami, a także mogą poczuć się trochę jak w domu – dodaje Monika Ślęzak.

Dyrektor Zarządzająca Volvo Group Trucks Poland,  Małgorzata Kulis podkreśla rolę środowiska pracy jako narzędzia biznesowego, które sprawdza się w zarządzaniu zespołem, poprzez wspieranie różnorodności, wspomaganie pozytywnej atmosfery i dumy pracowniczej, a także w budowaniu marki, oddającej wartości firmy. - Volvo to organizacja o wspaniałej kulturze i wartościach! Dbamy o środowisko naturalne, cenimy jakość, a od lat synonimem bezpieczeństwa na drogach są nasze pojazdy. Ale nie możemy zapominać, że markę tworzą ludzie. Naszą siłą jest różnorodność, silne ukierunkowanie na wyniki i pasja, która towarzyszy wszystkim działaniom. Nasi pracownicy tworzą zróżnicowany zespół bardzo doświadczonych oraz młodych osób, który łączy dobre tradycje z nowoczesnością. Dobrą aurę organizacji wieńczą nasze przestrzenie biurowe. Lubimy w nich przebywać, czujemy się swobodnie i komfortowo, co sprzyja osiąganiu świetnych wyników.  Wierzę, że aby wygrywać na rynku, musimy najpierw wygrywać wewnętrznie w miejscu pracy! Tak jest u nas i jestem z tego bardzo dumna - opowiada Małgorzata Kulis.

Natura, tradycja i nowoczesność

Współpracujemy z Volvo Group Trucks Poland od wielu lat zarówno w Polsce, jak i w Szwajcarii, na Litwie i w Słowenii.  Realizacja jednego z pięter w Młochowie to połączenie natury, nowoczesności i elegancji. Już od wejścia czujemy się zaproszeni do strefy wspólnej, gdzie zieleń współgra z rozrzeźbionym sufitem i prowadzi nas na kawę w klimatycznej strefie barowej. Różnorodność temperatury świateł definiuje różny charakter miejsc do spotkań. Mamy do wyboru jednoosobową kabinę telefoniczną, małe salki spotkań, salę konferencyjną i strefę otwartą, którą możemy odgrodzić, stwarzając miejsce do prezentacji, zebrań czy ćwiczeń jogi. Ważne było w tym projekcie, aby stworzyć przestrzeń różnorodną i ciekawą dla użytkowników – podkreśla Izabela Sylwia Nowak, autorka projektu biura Volvo Group Trucks Poland.

- Uważam, że architektura, to przestrzenne odzwierciedlenie zachodzących zmian w stylu życia, myśleniu, funkcjonowaniu. W biurze istotne jest, aby powierzchnie były dobrze rozplanowane i ułatwiały współpracę między ludźmi i zespołami. Jakość miejsca pracy bardzo wyraźnie wpływa na relacje między pracownikami, dlatego należy zapewnić komfort, który przekłada się na dobre samopoczucie, efektywność działania i chęć do przebywania w danej przestrzeni. Zależało nam na zaprojektowaniu ponadczasowego wnętrza - zarówno poprzez zastosowane materiały, kolory, jak i kształty. Spokojne i eleganckie pokoje biurowe są przeciwieństwem inspirującej i różnorodnej strefy wspólnej. Całość w ciekawy sposób łączy naturę, tradycję i nowoczesność – dodaje Izabela Sylwia Nowak.

Firma Kinnarps od wielu lat wpółpracuje z Volvo Group Trucks Poland. Także i tym razem była odpowiedziana za wybór i dostawę mebli biurowych oraz rozwiązań akustycznych. - Współpraca z firmą Volvo Group Trucks Poland jak zawsze układała się modelowo. Bardzo nas cieszy praca dla klienta, który troszczy się o swoich pracowników. Dzięki temu mogliśmy wyposażyć stanowiska pracy w biurka typu sit/stand na podnośnikach elektrycznych, które umożliwiają pracę zarówno na siedząco, jak na stojąco. Ponadto każdy pracownik otrzymał też jeden z najlepszych modeli w ofercie foteli obrotowych Kinnarps - Plus lub Capella z regulowanym zagłówkiem. Dla wszystkich chętnych pracowników Volvo Group Trucks Poland przeprowadziliśmy także szkolenie z ergonomii stanowiska pracy, aby każdy wiedział, jak najlepiej wykorzystać możliwości oferowane przez rozwiązania, które zaproponowaliśmy – podsumowuje Monika Miksa, Key Account Manager, zarządzająca projektem po stronie Kinnarps Polska.