Biuro w klimacie industrialnymPropertydesign.pl - 28-07-2016 13:02


W nowym budynku Centrum Biurowego Tetris przy ul. Roździeńskiego w Katowicach przygotowano 3,2 tys. mkw. przestrzeni biurowej, które wpisują się w klimat industrialnej okolicy i strefy miasta. Do współpracy przy projekcie rewitalizacji Tetris zaproszono jedną ze śląskich pracowni architektonicznych prowadzoną przez Marię Korandy.

Współpraca ze pracownią prowadzoną przez Marię Korandy pozwoliła na połączenie w projekcie rozwiązań w postaci istniejących charakterystycznych poprzemysłowych akcentów i wykończeń budynku z nowymi elementami architektonicznymi.

Nowe biura, jakie powstały w budynku kompleksu to otwarta przestrzeń do zaadaptowania, lub do podzielenia na mniejsze moduły, jak biura i sale konferencyjne.

Architekturę budynku bardzo dobrze podkreślają duże okna zapewniające spory dostęp naturalnego światła, na czym bardzo zależało inwestorowi. Podwieszane sufity wyspowe komponują się z betonowymi elementami stropu. Powierzchnie biurowe uzupełniono nowoczesnym oświetleniem stanowiącym element aranżacji wnętrza. Wszelkie podświetlenia czy doświetlenia to zabawa światłem. Klimat biur współtworzą również szklane drzwi komponujące się z industrialnym charakterem kompleksu. Dzięki tym rozwiązaniom powstały kreatywne przestrzenie pozwalające na wyciszenie się i skupienie w pracy, a także pracę zespołową czy integrację.

Na klatkach schodowych odsłonięto surowe, mocne, betonowe filary, z oryginalną strukturą. Uzupełniają one korytarze, wykończone ścianami z odrestaurowaną, przemysłową czerwoną cegłą. Całość łączą świetliki, który budują przestrzeń, dając dodatkowe światło dzienne. Jest przestronnie i lekko.

Dużym atutem przestrzeni biurowej oferowanej w nowym budynku Tetris jest koncepcja swobodnej aranżacji biura. To wyjątkowe rozwiązanie oraz atmosfera industrialnych, nowoczesnych powierzchni biurowych, cieszą się powodzeniem wśród klientów.

Całość prac to przykład rewitalizacji kolejnego projektu biurowego realizowanego przez Fortress Invest, obejmującego również teren wokół.