Biurowa łazienka w kolorze pudrowego różu? Czemu nie!PropertyDesign.pl - 23-10-2017 15:43


Gdyby chcieć opisać kolor różowy w najprostszy sposób, wystarczyłoby powiedzieć, że jest on pośredni między białym a czerwonym. Jednak tak, jak w przypadku każdej innej barwy, liczba odcieni różu jest ogromna. Pastelowe, ciepłe, intensywne i bardzo nasycone tworzą różowe uniwersum, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. A przynajmniej powinien, ponieważ badania pokazują, że różowy jest kolorem, który kojarzy się z radością i zabawą. Warto wykorzystać tę barwę do stworzenia ciepłych i optymistycznych przestrzeni łazienkowych w obiektach biurowych.

Projekty i produkty firmy Villeroy & Boch, które oddają nieoczywiste skojarzenia, stały się synonimem przełamywania schematów myślowych i dzięki nim, architekci realizują najśmielsze pomysły. Nie inaczej jest w przypadku wprowadzenia pudrowego różu do łazienki. Kolor ten doskonale sprawdzi się nie tylko na ścianach, ale i na ceramice łazienkowej i wannach. Choć barwa ta nie znalazła się wśród kolorów wiosny 2018 r. według Pantone, to warto zauważyć, że wśród dwunastu zaproponowanych, aż trzy to róże: Ash Rose czyli brudny róż, Pink Lavender – lawendowy róż oraz Rapture Rose czyli zgaszony róż. 

Wykorzystanie różu w łazienkach pozwoli stworzyć nowoczesne i optymistyczne wnętrza, które przypadną do gustu wielbicielom piękna i elegancji. Warto zerwać ze stereotypami związanymi z tym kolorem.