REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Bogusz Parzyszek: Przestrzenie coworkingowe będą rosnąć w siłę

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 02 lis 2017 09:00

Współczesna przestrzeń biurowa ulega transformacjom. Związane są one z ogólnoświatowymi trendami, rozwijającą się technologią oraz młodym pokoleniem wkraczającym na rynek pracy, które ma diametralnie inne potrzeby niż wcześniejsze pokolenia. Na temat projektowania współczesnych przestrzeni biurowych rozmawialiśmy z Boguszem Parzyszkiem, prezesem zarządu Workplace Solutions,

REKLAMA

Jakie trendy związanie z projektowaniem przestrzeni biurowych pojawią się niebawem w Polsce? Zdaniem Bogusza Parzyszka głównym trendem związanym z rozwijającą się gospodarką współdzielenia będzie coworking. - W tym momencie w Polsce przestrzenie coworkingowe stanowią 2 proc. względem całkowitej liczby biur, w Londynie jest to 4 proc. Te liczby będą rosły. To, w co głęboko wierzę to powstawanie coworkingów wewnętrznych, które dodają firmie elastyczności i dają możliwość odpowiedzenia na potrzeby najmłodszych pokoleń pracowników. Kolejnym trendem jest zwiększająca się ilość zieleni w biurach. Dziś jest ona niezauważalna i marginalizowana - mówi Parzyszek. 

W kwestii możliwości, jakie dają nowe technologie w momencie tworzenia biur, Bogusz Parzyszek wskazuje trzy podstawowe aspekty: sprawne łączenie ludzi, interaktywność spotkań i multifunkcyjnych ekranów oraz analizowanie przestrzeni pod kątem maksymalnego jej wykorzystania.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie