REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Bonarska Palmiarnia bez... palm

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 24 paź 2017 15:14
Bonarska Palmiarnia bez... palm
Fot. materiały prasowe
Bonarska Palmiarnia bez... palm

Już wkrótce palmy z Bonarka City Center będą dodatkową atrakcją dla gości stołecznego zoo, a zwierzęta poczują się pośród nich jak w naturze. Rośliny w bonarskiej Palmiarni urosły do takich rozmiarów, że przestały się mieścić w galerii.

REKLAMA

Palm jest sześć. Bardzo wysokich, bo aż 11-metrowych. Już sam ich transport na taką odległość to logistyczne wyzwanie. Na palmy czekają… słonie. Słoniarnia jest bowiem docelowym miejscem dla palm. Palmy z Bonarki dołączą tam do innych roślin tropikalnych i spotęgują wrażenie naturalnego środowiska. Zwiedzającym zaś uprzyjemnią spacer w tropikalnym klimacie.

– Palmom było dobrze w Bonarce. Były efektownym i naturalnym elementem wystroju jednego z placów, zwanym – nomen omen – Palmiarnią. Jednakże przez lata rośliny urosły do takich rozmiarów, że przestały się mieścić. To skłoniło nas do poszukania dla nich nowego miejsca. Ogród zoologiczny to wymarzony partner. Wielkie uszanowania dla jego dyrekcji za otwartość na naszą propozycję – tłumaczy Dorota Szafrańska-Czubaj, Shopping Center Manager w Bonarka City Center z ramienia firmy TriGranit, zarządcy centrum.

– Nasza słoniarnia to najbardziej zielona tego rodzaju zamknięta przestrzeń w Europie. Panują w niej idealne dla palm warunki: odpowiednie światło, temperatura i wilgotność. Ponadto palmami zaopiekują się nasi ogrodnicy, wyspecjalizowani w pielęgnacji roślin tropikalnych. Przekazanie palm to świetny pomysł. Świadczy to tylko najlepiej o dyrekcji centrum handlowego, wrażliwej na dobro tej egzotycznej flory – przyznaje dr Andrzej G. Kruszewicz, dyrektor Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Warszawie.

Miejski Ogród Zoologiczny w Warszawie został założony w 1928 roku. Zajmuje powierzchnię 40 ha i ma w swojej kolekcji ponad 3,5 tys. zwierząt, nie licząc blisko 10 tys. ryb i niepoliczalnych bezkręgowców, przedstawicieli ponad 500 gatunków, w tym około 40 objętych programem ochrony gatunków zagrożonych tzw. EEP (program realizowany przez europejskie ogrody zoologiczne). Na terenie ogrodu znajduje się ponad 10 obiektów, w tym słoniarnia, które czynią komfortowym zwiedzanie zoo także i w okresie jesienno-zimowym.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie