
Inspiracją projektu pierwszej filii Brain Embassy w Izraelu jest shuk, czyli tradycyjny izraelski targ. - Tworzy poczucie wspólnoty. Najbardziej żywym tego wyrazem są różne strefy i pomieszczenia - nieformalne i formalne. Tak jak shuk, powstały, by zbliżać ludzi do siebie - opisuje główny architekt Roy David z pracowni Roy David Architecture.
Staranne planowanie i inteligentny design są widoczne na każdym metrze kwadratowym. Na piętrach „Be Yourself” najemcy mają do dyspozycji gotowe małe i średnie biura oraz stanowiska pracy na otwartej przestrzeni biurowej, a ponadto mogą korzystać z miejsca spotkań i sali konferencyjnej. Kuchnie i stołówki, które odznaczają się swobodną atmosferą, znajdują się na każdym piętrze, a najwyższy poziom zajmuje piętro butikowe, które ma swój własny styl i odrębny klimat.
- Nasi goście mogą na przykład pracować przy biurku, stojąc lub siedząc. Mogą też usiąść w przestrzeni wspólnej. Mają nawet do dyspozycji huśtawki i piłki gimnastyczne - tłumaczy Nir Kelner, dyrektor generalny Brain Embassy.
W Brain Embassy najważniejsze wartości to elastyczność i zorientowanie na gości, którzy są przez cały czas otoczeni inspirującymi, oryginalnymi i funkcjonalnymi elementami wystroju, a także wysokiej jakości meblami i wyposażeniem.
- Najemcy wymagają od nas więcej, a firma Kinnarps pomogła nam spełnić ich oczekiwania, nadając nowy wymiar korzystaniu z Brain Embassy - tłumaczy Nir Kelner.
Osiągnięcie ambitnych celów coworkingowych Brain Embassy w Tel Awiwie zależało od wielu czynników, zwłaszcza kreatywności głównego architekta Roya Davida z firmy Roy David Architecture.
- Proces projektowania był złożony i wyjątkowy. Po pierwsze konieczne było przestudiowanie kultury marki Brain Embassy oraz jej charakteru, a także przestrzeni działających pod tą marką w Polsce. Spotkaliśmy się z członkami polskiego zespołu i zapoznaliśmy się z ich wyjątkowym programem, wytycznymi i dokładnie określonym językiem projektowania. Poznaliśmy historię marki i zobaczyliśmy, jak myśli i pomysły spotkały się w jednym miejscu. Chodziło nie tylko o wspólną pracę, ale także o tworzenie, dzielenie się i przede wszystkim myślenie w sposób nieszablonowy - tłumaczy Roy David.
Mimo to zwykłe powtórzenie skutecznego podejścia przyjętego w Polsce nie wchodziło w grę. Otwarcie pierwszej filii Brand Embassy w Izraelu wymagało dostosowania się do kultury tego kraju i mieszkających w nim odbiorców.
Inspiracją dla całego projektu jest Shuk, czyli tradycyjny izraelski targ.
- Każdy targ ma swoje własne widoki, dźwięki, zapachy, kolory i postacie. Shuk tworzy poczucie wspólnoty, a dla nas wszystkie te cechy stanowiły wyraźny i mocny punkt wyjścia dla wielu aspektów projektu. Najbardziej żywym tego wyrazem jest stworzenie zróżnicowanych stref i pomieszczeń, zarówno nieformalnych, jak i formalnych. Tak jak Shuk, powstały one, by zbliżać ludzi do siebie - opisuje Roy David.
Wychodząc od tego pomysłu, starannie dobrano elementy wystroju, które odzwierciedlają język marki, a ponadto stanowią hołd dla kulturowych i estetycznych cech charakteryzujących shuk. Materiały użyte w tym celu to między innymi czerwona cegła z recyklingu, żelazne profile i dębowy parkiet. Połączono je z zabytkowymi drzwiami, malowanymi kaflami, dywanami, bujną roślinnością, szkłem i muralami, które odzwierciedlają koncepcję projektantów.
Na tym etapie, gdy wizja architektów zaczęła się krystalizować, potrzebny był dostawca z potwierdzonym doświadczeniem w opracowywaniu kompleksowych rozwiązań wnętrzarskich. Zespół projektowy zwrócił się do firmy Kinnarps.
Dostarczenie kompleksowego rozwiązania wnętrzarskiego dla Brain Embassy wymagało umiejętnego planowania. Kluczowe były takie cechy, jak inteligentna funkcjonalność i ergonomiczna doskonałość, a ponadto należało wziąć pod uwagę tonację kolorystyczną wnętrz inspirowanych shukiem. Po okresie intensywnego analizowania potrzeb i przygotowywania się, Kinnarps przedstawił rozwiązanie obejmujące wszystkie pięć pięter budynku.
Brain Embassy w Tel Awiwie pokazuje, jak innowacyjny projekt i kompleksowe rozwiązania wnętrzarskie mogą stworzyć niepowtarzalny ekosystem i nowoczesne miejsce pracy, stymulujące dla pracowników. W postpandemicznej rzeczywistości ten projekt jest również przykładem tego, jak nieszablonowe myślenie może doprowadzić do stworzenia komercyjnych i funkcjonalnych rozwiązań, które są skuteczne i niezwykle atrakcyjne wizualnie zarazem.
Projekt:
Brain Embassy Tel Aviv
Lokalizacja:
Israel
Metraż:
5 300 m2
Liczba stanowisk pracy:
530
Termin realizacji:
2020 r.
Architekt:
Roy David, Roy David Architecture
Manager projektu:
David Raz Management
Fotograf:
Itay Benit
© Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
Generalny projektant, właściciel S.A.M.I. Architekci
Dyrektor Generalny Biuro Architektoniczne WIZJA Sp. z o.o.
Architekt, założyciel Susuł & Strama Architekci
Architekt, założyciel Susuł & Strama Architekci
Architekt, właściciel Plus Architekci
architekt, założyciel Mode:lina Architekci