×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Butik Cyrkularny otworzył się w Łodzi. Zadebiutował w Porcie Łódź

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 21 wrz 2022 12:02
Butik Cyrkularny otworzył się w Łodzi. Zadebiutował w Porcie Łódź
Butik Cyrkularny po raz pierwszy w Łodzi

Pierwszy łódzki butik działający w formule cyrkularnej otworzył się 21 września br. w Porcie Łódź. Wnętrze lokalu wyposażono w większości w meble i dekoracje przetworzone metodą recyklingu lub upcyclingu.

REKLAMA

  • Obecnie Butiki Cyrkularne dostępne są w pięciu miastach w Polsce.
  • Pierwszy łódzki butik działający w formule cyrkularnej otworzył się w Porcie Łódź.
  • Wystrój łódzkiego sklepu marki „Ubrania Do Oddania” to dzieło artysty Szymona Gotowskiego z pracowni „Pan Szymon”.

Wspierają zrównoważony rozwój i są odpowiedzią na coraz większe zainteresowanie konsumentów poszukujących dobrej jakościowo oraz wyselekcjonowanej odzieży z drugiej ręki. Mowa o Butikach Cyrkularnych marki „Ubrania Do Oddania”, która rozwija i promuje ideę mody zamkniętego obiegu jednocześnie pokazując, że rynek second hand rośnie w siłę i generuje coraz większe zyski. Obecnie Butiki Cyrkularne dostępne są w pięciu miastach w Polsce. Pierwszy łódzki butik działający w formule cyrkularnej otworzy się w najbliższy czwartek w Porcie Łódź, gdzie zajmie powierzchnię blisko 100 mkw. Wnętrze lokalu wyposażone zostanie w większości w meble i dekoracje przetworzone metodą recyklingu lub upcyclingu.

Pierwszy łódzki butik działający w formule cyrkularnej otworzył się w Porcie Łódź, fot. mat. prasowe
Pierwszy łódzki butik działający w formule cyrkularnej otworzył się w Porcie Łódź, fot. mat. prasowe

Będzie można tu kupić wyselekcjonowane i odświeżone ubrania damskie, męskie i dziecięce z drugiej ręki, a także oddać niepotrzebną odzież. Na wieszakach znajdą się zarówno ubrania vintage, markowe z metkami, jak i casualowe - wszystkie wyprane i wyprasowane, przedstawione w butikowej formule. W sklepie każdego dnia do dyspozycji klientów będzie również profesjonalny zespół, który bezpłatnie udzieli porad modowych i pomoże skompletować unikatowy outfit. W Butiku Cyrkularnym w Porcie Łódź odbywać będą się także warsztaty i panele dyskusyjne skupione wokół zrównoważonej mody i ekologii.

Meble i dekoracje z recyklingu i upcyclingu

Wystrój łódzkiego sklepu marki „Ubrania Do Oddania” to dzieło artysty Szymona Gotowskiego z pracowni „Pan Szymon”, dzięki któremu ponad 80 proc. materiałów stanowiących wnętrze lokalu to meble i dekoracje przetworzone metodą recyklingu lub upcyclingu.

- Polek i Polaków nie trzeba przekonywać do second handów, bo korzysta nich już ponad 10 mln ludzi w naszym kraju. Problem leży gdzie indziej. Nasz rynek second hand w większości bazuje na towarze z „zachodu”, w wyniku czego Polska stała się niejako tekstylnym śmietnikiem Europy. Dlatego jako Ubrania Do Oddanial chcemy przekonać konsumentów do korzystania z tych second handów, które działają w modelu cyrkularnym, czyli takim, który oferuje ubrania kupione na terenie Polski, tutaj zebrane jako odzież używana a następnie posortowane i wprowadzone ponownie do obiegu – mówi Zosia Zochniak, pomysłodawczyni i współzałożycielka UbraniaDoOddania.pl oraz Butików Cyrkularnych.

W Butiku Cyrkularnym w Porcie Łódź znajdzie się ponadto dedykowane miejsce, w którym klienci będą mogli pozostawić niepotrzebne już ubrania, obuwie i akcesoria. Dzięki takiemu rozwiązaniu będzie można nie tylko kupić wyselekcjonowaną i odświeżoną odzież, ale także nadać ubraniom drugie życie. Dodatkowo każdy 1 kg zebranej odzieży to 1 zł realnej pomocy dla podopiecznych NGO.

Idea cyrkularności w modzie jest nam bardzo bliska, ponieważ zrównoważony rozwój to filar naszej działalności jako Grupy Ingka Centres. Już wcześniej organizowaliśmy wspólne akcje z inicjatywą Ubrania Do Oddania, cieszymy się zatem, że Butik Cyrkularny pod szyldem tej właśnie marki pojawi się w Porcie Łódź. Jako centrum handlowe stawiamy na odpowiedzialny biznes prowadzony z korzyścią dla obecnych i przyszłych pokoleń – mówi Jagoda Olesiak, Customer Experience Leader w Porcie Łódź.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie