Centra handlowe kuszą ofertą gastronomiczną. Coraz większe znaczenie ma też design lokaliPropertydesign.pl - 25-05-2017 13:33


Centra handlowe zmieniają swoją funkcję. Są już nie tylko miejscem na zakupy, ale także miejscem spotkań ze znajomymi, przyjaciółmi czy rodziną, dlatego niezwykle istotną rolę odgrywa dobrze przygotowana oferta gastronomiczna.

Wśród Polaków wciąż rośnie popularność jedzenia w restauracjach. Według badań poza domem, przynajmniej raz w tygodniu stołuje się 41 proc. mieszkańców kraju. Nie dziwi więc, że strefy gastronomiczne stały się nieodłącznym elementem centrów handlowych. W dużych galeriach przybierają one zwykle formę mniejszych lub większych food courtów głównie z restauracjami serwującymi dania typu fast – food ze wspólnymi stolikami dla wszystkich lokali. Z założenia zarówno obsługa, jak i spożywanie w nich posiłku ma być szybkie.

- Koncepty restauracyjne w obiektach handlowych powinny posiadać zróżnicowaną ofertę, być ciekawie zaaranżowane, a przede wszystkim dopasowane do obiektu i oczekiwań klientów. Tkalnia jest projektem wyjątkowym, tworzymy nowe centrum miasta, miejsce spotkań dla pabianiczan, którego teraz bardzo brakuje. Dlatego również oferta gastronomiczna będzie wyjątkowa. Lokale gastronomiczne, które powstaną w Tkalni będą otwarte na miasto, będzie można w nich usiąść i miło, bez pośpiechu spędzić czas – opowiada Adrian Majsterek, współwłaściciel spółki A&A, inwestor centrum handlowo-rozrywkowego Tkalnia.

Centrum handlowo-rozrywkowe Tkalnia powstanie na terenie dawnej fabryki włókienniczej Krusche & Ender. Znajdzie się w nim około 40 sklepów i bogata oferta rozrywkowa. Lokale gastronomiczne będą jej dopełnieniem. Obecnie prowadzone są zaawansowane rozmowy z najemcami zainteresowanymi ulokowaniem się w centrum.

- Dobrze dobrana oferta gastronomiczna jest niezwykle istotną kwestią, o której powinno się pamiętać tworząc koncepcje obiektu handlowego, niezależnie od jego wielkości. W Tkalni przewidzieliśmy miejsce m.in. na restaurację, kawiarnię oraz cukiernię, dla których zaplanowaliśmy wyjątkowe powierzchnie na terenie kompleksu, dzięki czemu staną się doskonałym uzupełnieniem oferty handlowej i rozrywkowej, która znajdzie się w Tkalni. Komplementarność oferty obiektu da mieszkańcom możliwość ciekawego spędzenia wolnego czasu – komentuje Paweł Bartosiak, odpowiedzialny za komercjalizację centrum z firmy BOIG Property Consulting.