REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Centrum Komiksu w EC1 z unikatową kolekcją Grzegorza Rosińskiego

  • Autor: UM Łódź
  • 04 paź 2021 15:37
Centrum Komiksu w EC1 z unikatową kolekcją Grzegorza Rosińskiego
Centrum Komiksu w EC1 z unikatową kolekcją Grzegorza Rosińskiego, fot. UMŁ

Blisko 5000 grafik, obrazów, ilustracji i oczywiście komiksów autorstwa Grzegorza Rosińskiego stworzy niezwykłą kolekcję w powstającym w EC1 Centrum Komiksu w Łodzi.

REKLAMA

Yans, Kapitan Żbik, Szninkiel i wreszcie Thorgal – to bohaterowie historii znanych od dekad. Ich przygody fascynowały, rozbudzały naszą wyobraźnię i emocje. Uniwersalny język opowieści sprawia, że komiksy Grzegorza Rosińskiego publikowane są w kilkudziesięciu krajach. Oczywiście także i u nas – artysta od lat jest tu najpopularniejszym polskim twórcą komiksowym. 

Do Łodzi trafił właśnie niezwykły zbiór prac Rosińskiego, który osobiście przekazał je do budowanego przy ul. Targowej Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej EC1.

— Rzadko kiedy możemy podziwiać dzieło twórcy tak artystycznie płodnego, obecnego na absolutnym szczycie komiksowego świata. W skład kolekcji wchodzą oryginalne ilustracje, okładki książek oraz okładki wydań albumowych, a także plansze komiksowe, które prezentują wszystkie etapy tak różnorodnej twórczości Grzegorza Rosińskiego. A mówimy o twórcy absolutnie legendarnym – opowiada Adam Radoń, dyrektor powstającego centrum.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie