×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Charytatywna aukcja dzieł sztuki na rzecz uchodźców z Ukrainy

  • Autor: PAP
  • 14 maj 2022 12:00
Charytatywna aukcja dzieł sztuki na rzecz uchodźców z Ukrainy
Charytatywna aukcja dzieł sztuki na rzecz uchodźców z Ukrainy, fot. shutterstock

Uniwersytet Artystyczny im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu (UAP) organizuje w sobotę charytatywną aukcję dzieł sztuki na rzecz ukraińskich artystów, którzy znaleźli schronienie w Polsce.

REKLAMA

Rzecznik prasowy UAP Artur Adamczak poinformował, że na aukcji licytowanych będzie łącznie 57 prac autorstwa m.in. Zbigniewa Libery, Izabelli Gustowskiej, Stefana Ficnera, Eugeniusza Skorwidera, Piotra Bosackiego, Elżbiety Jabłońskiej, Iwony Demko, Katarzyny Swinarskiej, Doroty Podlaskiej, Janusza Marciniaka, Witalija Szupliaka, Moniki Drożyńskiej czy Jerzego Kosałki.

Adamczak wskazał, że akcja ma na celu wsparcie ukraińskich artystów, którym pomaga UAP. "Nasza uczelnia otoczyła opieką studentki studiów artystycznych ze Lwowa. Przebywają one w naszym Domu Plenerowym w Skokach i uczestniczą w zajęciach prowadzonych przez naszych wykładowców i wykładowczynie" - opisał.

Dodał, że uniwersytet organizuje również warsztaty dla dzieci połączone z nauką języka polskiego dla ich mam. "Ponadto planujemy otwarcie centrum sztuki ukraińskiej, do którego zgłosiły się artystki i nieliczni artyści, którzy w wyniku agresji Rosji na Ukrainę, przyjechali do Poznania i chcą dalej działać w obszarze sztuki" - dodał Adamczak.

Sobotnia aukcja rozpocznie się o godz. 18 w Atrium UAP przy ul. 23 Lutego 20. Katalog licytowanych dzieł jest dostępny na stronie https://artinfo.pl/katalogi-aukcyjne/aukcja-charytatywna-na-rzecz-osob-z-ukrainy. Aukcja będzie transmitowana na żywo na portalu www.artinfo.pl.

Pieniądze uzyskane z licytacji zostaną przeznaczone na zapewnienie uchodźcom godnych warunków bytowych, a także na materiały do pracy dla artystycznej grupy samopomocowej oraz na warsztaty dla ukraińskich dzieci.

Po aukcji o godz. 20.30 rozpocznie się koncert kompozycji muzycznej Piotra Bosackiego pod tytułem "Zwoje" w wykonaniu sekstetu CKS - Orkiestry Uniwersytetu Przyrodniczego.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie