REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Choinka zero waste z... komputerów

  • Autor: PAP
  • 05 gru 2022 16:17
Choinka zero waste z... komputerów
fot. Unsplash

Pracownicy biblioteki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego po raz kolejny przygotowali choinkę w duchu zero waste. W tym roku kształt bożonarodzeniowej choinki ułożono z około 200 wycofanych z eksploatacji komputerów.

REKLAMA

  • Uniwersytecka choinka jest misternie ułożona z około 200 komputerów, które z powodu zużycia wycofano z uniwersyteckiej eksploatacji.
  • Choinka jest wysoka na 3 metry, a na czubku zamiast gwiazdki ma trzy monitory, na których wyświetla się logo Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

Pracownicy biblioteki nad konstrukcją choinki pracowali od października - ćwiczyli takie ułożenie komputerów, by konstrukcja była stabilna.

Biblioteka uniwersytecka w Olsztynie od wielu lat przed Bożym Narodzeniem konstruuje niebanalne choinki, które niosą ze sobą przesłanie związane z wyzwaniami współczesności. W poprzednich latach choinkę układano m.in. ze zużytych dyskietek, butelek PET, starych płyt CD, czy szuflad bibliotecznych, w których kiedyś przechowywano katalogi książek. Niebanalne drzewko można oglądać w holu biblioteki w dzielnicy Kortowo

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie