CitySpace miksuje style w Tryton Business House. Zaglądamy do wnętrzPropertyDesign.pl - 21-05-2021 10:51


W Gdańskim biurowcu Tryton Business House powstała nowa elastyczna przestrzeń biurowa CitySpace.

Ze względu na lokalizację w zabytkowej okolicy, sąsiadującej z Młodym Miastem, konieczne były konsultacje z konserwatorem. Biuro znajduje się na parterze, co nie jest często spotykane w tego typu realizacjach.

- Przede wszystkim zależało nam, by wykończenie nowego biura jednoznacznie kojarzyło się z naszą marką. Benchmarkiem była krakowska lokalizacja. Z drugiej strony, Tryton Business House znajduje się w historycznej części miasta, nieopodal Europejskiego Centrum Solidarności, a jednocześnie sąsiaduje z Młodym Miastem i Stocznią Gdańską. Historia łączy się tu z nowoczesnością i chcieliśmy przełożyć ten klimat na nasze wnętrza. Ostatnim, ale nie mniej istotnym elementem, było dostosowanie się już do post-pandemicznej rzeczywistości, w której klienci będą wymagali od nas dużej elastyczności - mówi Lisa Zettlin, Managing Director CitySpace.

Projektanci Tétris zdecydowali się na styl industrialny – połączyli beton i stal z nadającymi ciepła elementami drewnianymi, odcieniami szarości oraz czerni. Zastosowali drewnopodobne podłogi i dużo przepierzeń pozwalających osiągnąć efekt intymności. Dodatkowo wprowadzili do wnętrz rośliny zielone, które ożywiają atmosferę i pozytywnie wpływają na warunki pracy. Jednocześnie stanowią naturalną przegrodę pomiędzy przestrzeniami. Biuro jest jasne, więc utrzymanie ich w dobrej kondycji nie będzie stanowiło problemu.

Ważnym elementem tego biura jest jego elastyczność. Powierzchnię open space, dzięki zastosowanym mobilnym rozwiązaniom, szybko można przekształcić w przestrzeń do zorganizowania spotkania dla większej grupy osób.

- Zaaranżowaliśmy również strefę wypoczynkową, kuchenną i salę konferencyjną. Łącznie w parterowej części miejsce do pracy znajdzie 46 osób - mówi Agnieszka Strawa, architekt w Tétris.

Realizacja projektu zajęła zespołowi Tétris dwa miesiące. Pełen zakres prac, poza projektem architektonicznym obejmował prace budowlane (montaż podłóg podniesionych, ścian GK, ścian szklanych, sufitów, wykładzin; malowanie, stolarka drzwiowa), instalacje (elektryczne, IT, DSO, SSP, KD, wentylacja, HVAC, WOD-KAN), zabudowy meblowe w obrębie recepcji i aneksu kuchennego, dostawy i montaż zabudów ze stali, żaluzji, oświetlenia i wyposażenia sali konferencyjnej.

CitySpace w Gdańsku jest jednocześnie showroomem marki Hushoffice należącej do firmy Mikomax Smart Office, która dostarczyła większość produktów z całej rodziny mobilnych kabin akustycznych dedykowanych do rozmów telefonicznych, spotkań i pracy w skupieniu oraz pozostałe meble biurowe, ścianki i przegrody akustyczne. W efekcie powstała funkcjonalna i przyjemna przestrzeń do pracy z niepowtarzalnym widokiem na Europejskie Centrum Solidarności.