Co można zrobić ze skrzynek na owoce? Wyjątkową kawiarnię!Propertydesign.pl - 08-07-2016 10:38


Hunters’ Roots Café to połączenie kawiarni serwującej swoim gościom wyłącznie sezonowe menu oraz baru z sokami ze świeżo wyciskanych owoców. Lokal działa w Melbourne w Australii. Dzięki architektom z pracowni Kitayama K Architects udało się stworzyć wnętrze, które współgra z konceptem gastronomicznym właścicieli. To ich zaangażowanie w zrównoważony rozwój oraz specjalne dania, tworzone w oparciu o produkty sezonowe, uosabiają emanujący świeżością design kawiarni.

Zgodnie ze strategią opracowaną przez Kitayama K Architects, charakter kawiarni Hunters’ Roots tworzą wyraźnie zaakcentowane nowoczesne rozwiązania i czysta forma. Architekt Kei Kitayama do stworzenia unikalnego wnętrza wykorzystał drewniane skrzynki na owoce, ułożone w abstrakcyjną kompozycję. Dzięki skrzynkom przestrzeń stworzona z brył o prostych, geometrycznych kształtach, zyskuje głębię. Natomiast zastosowanie drewna twardego klonu amerykańskiego rozjaśnia wnętrze.

Przemyślany projekt pozwala na maksymalne wykorzystanie ograniczonej przestrzeni, zmieniając praktyczne elementy wyposażenia wnętrza w dekoracyjne aranżacje. Oświetlenie, szafki i półki podkreślają spójność koncepcji projektowej i wizualne wrażenie rzeźby. Niektóre z podwieszonych pod sufitem skrzynek pełnią również funkcję opraw oświetleniowych, rzucając cienie, które dodają wnętrzu głębi i sprawiają, że wygląda ono bardziej intrygująco.

- Postanowiliśmy wykorzystać abstrakcyjną formę drewnianych skrzynek, aby uniknąć dosłowności. Chcieliśmy, aby osoby odwiedzające kawiarnię mogły same zdecydować czy są to skrzynki na owoce i warzywa, czy też może przypominają coś innego – stwierdził Kei Kitayama, opisując swój projekt.

Efektem działań architektów oraz pracowników stolarni Arteveneta z Melbourne jest współczesne wnętrze, w którym wykorzystano twardy klon amerykański w połączeniu z drewnem paulowni. Następnie rozjaśniono je farbą wapienną. Wszystkie elementy stolarskie i skrzynki rozmieszczone na niższych poziomach powstały z drewna twardego klonu amerykańskiego. Dzięki temu uzyskano paletę jasnych barw. - Wybraliśmy twardy klon amerykański z uwagi na jego jasną barwą. Jednocześnie jest to niepoddające się ścieraniu, »miękkie w dotyku« drewno, co było istotne dla osiągnięcia wrażenia wnętrza o dużej głębi – stwierdził Orio Bundi ze stolarni Arteveneta.  Z drewna paulowni wykonano skrzynki podwieszone pod sufitem.

- Wnętrze, które stworzył Kei zaskoczyło nas wszystkich. Przestrzeń jest bardzo efektowna, a przy tym przyjazna i przytulna, więc klienci mogą się tu zrelaksować. Natomiast ręcznie wykonane elementy stolarskie nadają niewielkiemu wnętrzu naszej kawiarni wyjątkowy charakter – skomentowała Kerry Chew, właścicielka Hunters’ Roots.