Coworking Mindspace na celowniku Booking.comPropertyDesign.pl - 20-11-2017 13:36


Booking.com, jedna z największych firm na świecie, specjalizujących się w usługach podróżniczych e-commerce oraz lider technologii cyfrowej, otwiera centrum badawczo-rozwojowe poświęcone technologiom sztucznej inteligencji. Booking.com jako lokalizację dla swojego zespołu wybrał przestrzeń coworkingową Mindspace w Tel Awiwie. 


Booking.com, jedna z największych firm na świecie, specjalizujących się w usługach podróżniczych e-commerce oraz lider technologii cyfrowej, otwiera centrum badawczo-rozwojowe poświęcone technologiom sztucznej inteligencji. Polskie start-upy oraz małe i średnie firmy, specjalizujące się w handlu elektronicznym, podróżach czy nowych technologiach mogą z łatwością korzystać z innowacyjnego ekosystemu Booking.com, a wszystko dzięki globalnej sieci biznesowej Mindspace. Booking.com jako lokalizację dla swojego zespołu wybrał przestrzeń coworkingową Mindspace w Tel Awiwie.

– Kiedy rozpoczęliśmy poszukiwanie idealnego miejsca dla naszego nowego centrum rozwoju
w Tel Awiwie, wyobraziliśmy sobie przyjazne i współpracujące środowisko pracy w samym sercu miasta, a Mindspace był w stanie to zapewnić – powiedział Steven Morrison, Senior Product Owner w Booking.com. – W tej nowej, dedykowanej przestrzeni rozwojowo-badawczej planujemy wykorzystać potencjał młodych, dynamicznych talentów w regionie, aby zbadać, w jaki sposób uczenie maszynowe i sztuczna inteligencja, a także inne nowe i powstające technologie mogą napędzać przyszłe innowacje w zakresie podróżowania. W tym celu niezbędne są odpowiednie warunki, które pobudzają wyobraźnię i inspirują do eksperymentowania i poszukiwania nowych rozwiązań – dodał Morrison.

Wybór przestrzeni coworkingowej Mindspace w Tel Awiwie na lokalizację centrum B&R Booking.com przynosi także nowe możliwości biznesowe polskim start-upom i firmom, które zdecydowały się dołączyć do społeczności Mindspace Koszyki w Warszawie. Dzięki międzynarodowej sieci biznesowej Mindspace, uzyskują oni dostęp do zespołu badawczo-rozwojowego Booking.com w Izraelu za pośrednictwem społeczności i aplikacji mobilnej Mindspace, jak również do dynamicznych środowisk start-up i producentów technologii na całym świecie.  

– Cieszymy się, że możemy budować mosty między krajami, miastami i firmami. Mindspace jest pierwszym globalnym operatorem powierzchni coworkingowych w Polsce, który oferuje członkom swojej lokalnej społeczności możliwość współpracy z innymi innowacyjnymi przedsiębiorstwami ponad granicami, a to dzięki naszej ugruntowanej i rozwiniętej sieci biznesowej. Jesteśmy zaszczyceni zaufaniem, którym obdarzył nas serwis Booking.com. Dołączanie innowacyjnych zespołów projektowych tak wspaniałych firm do Mindspace, umożliwia start-upom należącym do naszej społeczności testowanie swoich rozwiązań, a niekiedy także skalowanie ich produktów czy usług – powiedział Dan Zakai, współzałożyciel i prezes zarządu Mindspace

Duże przedsiębiorstwa i korporacje coraz częściej wybierają współdzielone miejsca do pracy dla prowadzenia swojej działalności. Zamiast pracować w typowej strukturze biurowej, firmy skłaniają się do stosowania bardziej elastycznych rozwiązań – korzystając jednocześnie z ducha kreatywności i możliwości nawiązania kontaktów z innymi innowacyjnymi firmami oraz indywidualnymi osobami. Dla odnoszących sukcesy przedsiębiorstw, takich jak Booking.com, inspirujące przestrzenie coworkingowe Mindspace mogą stanowić dobrą alternatywę dla tradycyjnego biura.