REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Coworking podbija Polskę

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 04 cze 2018 09:00
Coworking podbija Polskę
fot. mat. prasowe
Coworking podbija Polskę
Coworking podbija Polskę
Coworking podbija Polskę
Coworking podbija Polskę
Coworking podbija Polskę

Jeden z największych coworkingów w Polsce, czyli gdański O4 Coworking jest już w kolejnej lokalizacji. Właśnie otworzył nowe biuro i to nie w miejscu przypadkowym, lecz w najwyższym budynku północnej Polski – Olivia Star, należącym do biznesowego centrum Trójmiasta, Olivia Business Centre.

REKLAMA

O4 coworking dotychczas miał powierzchnię 2,5 tys. mkw., co czyniło to go jednym z większych polskich coworkingów. Jednak to nie wystarczyło trójmiejskim przedsiębiorcom i startupom, zainteresowanym nowoczesnymi i przyjaznymi przestrzeniami kreatywnymi. Zainteresowanie pracą w O4 było tak duże, iż po dwóch latach od otwarcia w coworkingu w Gdańsku zaczęło… brakować miejsc.

- Naszą społeczność tworzą najróżniejsze firmy i branże – dobieramy starannie naszych partnerów coworkingowych. Mamy tu firmy bardzo innowacyjne jak Quantum Lab, które stworzyło technologię mierzącą emocje i zachowania za pomocą kamer wideo lub na podstawie dźwięku, mamy Blue Dot Solutions – lidera Polski w tworzeniu projektów kosmicznych. Z naszych usług korzystają Natalia Hatalska ze swoim teamem, twórcy projektu Smakuj Trójmiasto – Food Brand, producent i dystrybutor licencjonowanych gier – Winning Moves, mieści się u nas Infoshare Academy, czyli akademia edukacyjna dla programistów stworzona przez organizatorów największej konferencji ICT w Europie Środowo-Wschodniej czy też estońska grupa Finest Media, która tworzy wszystkie systemy operacyjne dla rządów Estonii. Każda z naszych firm ma ogromny potencjał i można by je wymieniać bez końca. Są tu freelancerzy, agencje marketingowe, tłumacze, fundacje, rekruterzy i starupy międzynarodowe. Środowisko coworkingowe jest mocno inspirujące, co zauważają przedsiębiorcy i co nas niezwykle cieszy – mówi Katarzyna Bobińska, marketing manager w O4.

- O4 to coworking z krwi i kości – tu nie wynajem biurek, lecz właśnie tworzenie społeczności jest najważniejsze. W O4 wyznajemy zasadę, że coworking to nie biuro, lecz sposób życia – dodaje Martyna Czarnobaj-Borowska, project manager w O4.

Lokalizacja ma znaczenie

Decyzja o poszerzeniu zakresu działalności, a tym samym powierzchni O4, zapadła bardzo szybko. Ponieważ lokalizacja jest niezwykle istotna, w Trójmieście nie było lepszego wyboru niż Olivia Star. Jedyny w swoim rodzaju coworking musiał znaleźć się w jedynym w swoim rodzaju budynku. O4 Star to miejsce przede wszystkim dla freelancerów – połowa powierzchni coworkingu dostosowana jest do ich potrzeb. Trójmiasto to kolebka młodych, ambitnych twórców, zaś coworking ma im pomóc w rozwoju swoich pomysłów. W przeciwieństwie do pracy w domu, czy w kawiarni w coworkingu mają dostęp do inspirujących osób, różnorodnych firm, wielu możliwości, czy najprościej mówiąc nowych klientów i partnerów biznesowych.

- O4 Star to z pewnością nie koniec naszego rozwoju. Od początku zresztą założyliśmy, że będziemy działać szeroko. I z pasją. I inaczej. Łącząc idee, biznesy, kreując nowe projekty, edukując. Wszystko w oparciu o społeczność, o związanych ze sobą, lubiących się ludzi, którzy tu mogą nie tylko wymieniać się doświadczeniami czy mówić o innowacjach, ale je faktycznie wdrażać w życie. Przestrzeń i projekt O4, uruchomiony przez Olivię w 2015 roku ma m.in. ułatwiać powstawanie oraz przyspieszać rozwój nowych przedsiębiorstw i przedsięwzięć, wspierając je na każdym etapie rozwoju – od startu, przez finansowanie, internacjonalizację, po mentoring i edukację. Teraz możemy działać jeszcze szerzej, intensywniej – podsumowuje CEO Marta Moksa.

Kosmiczny design

Nowa powierzchnia mieści się w „Gwieździe” zatem w samym designie nie mogło zabraknąć motywów kojarzących się z kosmosem: gwiazd, konstelacji, czy astronomii. Za projekt wnętrz odpowiada Aleksandra Czajka – Czajka wnętrza.

W jednej z sal konferencyjnych mieści się graffiti z Kopernikiem, cztery filary na których oparta jest działalność O4 zaprezentowane są w formie gwiezdnych konstelacji. Przestrzeń jest zróżnicowana ale utrzymana w kolorach granatu (niebo nocą) i czerwieni (kolor o4) – nowoczesne formy i materiały łączą się z domowym klimatem.

W O4 Star można znaleźć elementy drewna, wiele kwiatów, wygodne fotele - tutaj design idzie z wygodą i użytecznością. W coworkingu jednak najważniejsi są ludzi i to oni tworzą to miejsce – zostawiono więc pole do popisu – podobnie jak w poprzedniej lokalizacji - to te drobne elementy przyniesione przez coworkerów stworzą idealną całość.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie