×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Coworking powstał w Urzędzie Pracy. Na taki pomysł wpadło Jaworzno

  • Autor: PAP
  • 04 sie 2022 09:36
Coworking powstał w Urzędzie Pracy. Na taki pomysł wpadło Jaworzno
fot. Unsplash

Przestrzeń coworkingową, czyli przestrzeń do pracy dla przedsiębiorców, stworzył dzięki wsparciu resortu rozwoju Powiatowy Urząd Pracy w Jaworznie. W bezpłatnie udostępnianej przestrzeni są strefy: do spokojnej pracy, kreatywna oraz informacyjna.

REKLAMA

  • W Jaworznie Urząd Pracy stworzył przestrzeń coworkingową.
  • Jaworznickie Laboratorium Biznesu powstało w Pawilonie Słoneczna.

O otwarciu przestrzeni nazwanej Jaworznickim Laboratorium Biznesu poinformował w czwartek rzecznik tamtejszego magistratu Filip Szatanik.

Jak przekazał, Jaworznickie Laboratorium Biznesu stworzono w odnowionym w poprzednich latach Pawilonie Słoneczna w centralnej części dzielnicy Podwale.

"Jaworznickie Laboratorium Biznesu poprzez wsparcie eksperckie i udostępnienie przestrzeni co-workingowej ma zachęcać do rozwoju przedsiębiorczości w mieście. Składa się z trzech stref: co-workingowej z przestrzenią do spokojnej pracy, strefy kreatywnej oraz informacyjnej" - wskazał Szatanik.

"Z Laboratorium korzystać będą mogli zarówno uczniowie, u których rozbudzana będzie przedsiębiorczość, jak i lokalni przedsiębiorcy" - dodał rzecznik jaworznickiego urzędu miasta.

Powiatowy Urząd Pracy w Jaworznie wygrał konkurs prowadzony przez Ministerstwo Rozwoju Pracy i Technologii, na wdrożenie projektu pilotażowego i otrzymał na ten cel niemal 1,5 mln zł.

"Dziś urzędy pracy to bardziej wyspecjalizowane agencje HR, które muszą elastycznie reagować na dynamiczną sytuację rynkową" - ocenił cytowany przez Szatanika prezydent Jaworzna Paweł Silbert.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie