×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Cyrkowy hotel ibis Styles w Szczecinie otworzył drzwi dla gości

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 23 wrz 2022 11:35
Cyrkowy hotel ibis Styles w Szczecinie otworzył drzwi dla gości
ibis Styles Szczecin Stare Miasto oficjalnie otwarty, fot. mat. pras.

Zlokalizowany w samym sercu Szczecina, ibis Styles Szczecin Stare Miasto właśnie otworzył podwoje. W wystroju hotelu postawiono na elementy nawiązujące do estetyki cyrku, magii oraz iluzji.

REKLAMA

  • ibis Styles Szczecin Stare Miasto został oficjalnie otwarty.
  • Nowy obiekt zlokalizowany na Starym Mieście oferuje gościom 161 pokoi oraz wnętrza zaprojektowane zgodnie z motywem przewodnim, jakim jest cyrk i świat dziecięcych marzeń.
  • Projekt bryły budynku przygotowało Federacyjne Biuro Architektoniczne, za wnętrza odpowiada Pracownia Architektoniczna Detal.

22 września Stare Miasto w Szczecinie zmieniło się na chwilę w cyrkową arenę, pełną sztuczek, pokazów i atrakcji rodem ze świata magii, a całość uświetnił koncert Reni Jusis. Wydarzenie otwarcia hotelu poprowadził prezenter telewizyjny Mateusz Szymkowiak.

- ibis Styles słynie z kreatywnego designu i unikalnych motywów przewodnich gwarantujących wyjątkowe doświadczenia z każdego pobytu. Jesteśmy dumni, że możemy zaprezentować kreatywny świat marki wszystkim osobom odwiedzającym Szczecin. Wierzymy, że podobnie jak inne obiekty ibis Styles, nowy hotel podbije serca nie tylko turystów, ale i mieszkańców Szczecina – podkreśla Ewa Bluhm, VP Operations Accor.

Nowy obiekt zlokalizowany na Starym Mieście oferuje gościom 161 pokoi oraz wnętrza zaprojektowane zgodnie z motywem przewodnim, jakim jest cyrk i świat dziecięcych marzeń, fot. mat. pras.
Nowy obiekt zlokalizowany na Starym Mieście oferuje gościom 161 pokoi oraz wnętrza zaprojektowane zgodnie z motywem przewodnim, jakim jest cyrk i świat dziecięcych marzeń, fot. mat. pras.

ibis Styles Szczecin Stare Miasto oferuje gościom 161 pokoi. Wystrój hotelu utrzymany w wiodących barwach czerwieni z niebieskimi akcentami, bieli i czerni na pierwszy rzut oka przywołuje stylistykę cyrkowych wnętrz. Całość dopełniają artystyczne czcionki, oświetlenie i wykorzystanie współgrających ze sobą geometrycznych kształtów oraz form. Motyw przewodni hotelu przewija się na każdym kroku pobytu gości – od samego wejścia, przez recepcję, przestrzenie wspólne po aranżacje pięter i pokoi. Co więcej, w cyrkowym stylu utrzymane są także karty gości czy menu restauracji Winestone. Jednym z charakterystycznych elementów w lobby jest oryginalny cyrkowy monocykl.

- Inspirując się światem marki ibis Styles, która zaprasza gości do odkrywania storytellingu hotelu, naszym celem było przygotowanie wnętrz opowiadających spójną historię. Dzięki temu każdy z gości, już przekraczając próg budynku, staje się bohaterem jego opowieści. Cyrk jest motywem, który nawiązuje do dziecięcych marzeń i fantazji. To miejsce magiczne, w którym wszystko jest możliwe – i taka wizja przyświecała nam w projektowaniu najmniejszego detalu wystroju hotelu. Jesteśmy dumni z końcowego efektu – komentuje Rafał Setlak z Pracowni Architektonicznej Detal, odpowiedzialnej za projekt wnętrz hotelu.

To już trzeci hotel sieci Accor w Szczecinie. Inwestorem obiektu jest AccorInvest.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie