×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Czerń, pop-art i neony w projekcie architektów z pracowni KODO

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 21 lip 2022 15:19
  • Aktualizacja: 21 lip 2022 15:34
Czerń, pop-art i neony w projekcie architektów z pracowni KODO
Awangardowe wnętrze apartamentu artysty-tatuażysty, proj. KODO projekty i realizacje wnętrz, fot. mat. prasowe

Warszawski apartament, jak na wnętrze, w którym mieszka artysta-tatuażysta przystało, zaskakuje nieszablonowym wystrojem. Znajdziemy tutaj pop-art, czerń i... neony.

REKLAMA

  • Architekci z pracowni KODO zaprojektowali wnętrze warszawskiego apartamentu należącego do artysty.
  • We wnętrzach dominuje czerń i sztuka z obszaru pop-art.
  • Wśród nietuzinkowych rozwiązań aranżacyjnych znalazły się m.in. mech na ścianie, autorska kolorowa figura flaminga czy neony na ścianach.

Pop-art i miasto nocą

Neony nieodmiennie kojarzą się z nocnym życiem miasta, klubami pełnymi muzyki, wieczornymi wyjściami do kina i klimatycznymi spacerami wzdłuż rozświetlonych ulic. Z wszystkich tych inspiracji architekci KODO zaczerpnęli to, co najlepsze, tworząc unikatową, pełną tajemnicy aranżację niemal 80-metrowego warszawskiego apartamentu.

proj. KODO projekty i realizacje wnętrz, fot. mat. prasowe
proj. KODO projekty i realizacje wnętrz, fot. mat. prasowe

Wystrój nietypowego wnętrza dostosowany został w tym przypadku do upodobań właściciela. Jest nim artysta, który doskonale czuje się w ciemnych wnętrzach – nowoczesną sztukę z obszaru pop-artu oraz głęboką czerń wybrano więc na elementy wiodące, które naprzemiennie dominują i pełnią funkcję dekoracyjną.

Mocne barwy, nietuzinkowe meble i rośliny 

Dopełnieniem oryginalnej aranżacji są mocne barwy w trzech tonacjach – zawarte w wybranych elementach i sprzętach tworzą spójną koncepcję, konsekwentnie przechadzającą się po poszczególnych pomieszczeniach

proj. KODO projekty i realizacje wnętrz, fot. mat. prasowe
proj. KODO projekty i realizacje wnętrz, fot. mat. prasowe
.

Przemyślane połączenie tych trzech czynników – czerni, sztuki popularnej oraz zdecydowanych barw pozwoliło stworzyć efekt klimatycznego wnętrza – ciemnego, lecz nie ponurego, pełnego kolorów i świateł, lecz nie tandetnego, artystycznego, lecz pełnego codziennej funkcjonalności.

Mieszkanie, poza kompleksową użytkowością, pełne jest ciekawych rozwiązań dekoracyjnych, które zyskują szczególny urok na tle czarnych ścian oraz głębokiego brązu mebli. Każde z pomieszczeń ma swój kolorystyczny motyw przewodni – w łazience króluje lustro z soczyście zieloną ramą z chrobotka, w garderobie – podświetlana szafa z opcją zmiany koloru, w salonie i korytarzu – neonowe grafiki i podsufitowe lampy led, autorska rzeźba w formie flaminga oraz intensywnie czerwona zasłona okienna.

Ciekawym wątkiem są w tej przestrzeni rośliny doniczkowe, umieszczone na dedykowanych, wykonanych ze stali podwieszanych instalacjach. Są głównym czynnikiem klimatu wnętrza – pełnego artyzmu i nocnej tajemnicy, lecz przytulnego i sprzyjającego wypoczynkowi.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie