×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Czeskie szkło w nietuzinkowej oprawie

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 04 paź 2017 11:55
  • Aktualizacja: 04 paź 2017 11:56
Czeskie szkło w nietuzinkowej oprawie
fot. mat. prasowe

Połączenie nowoczesnego oświetlenia ze szkłem to efekt współpracy marki Aquaform Lighting Solution i czeskiego biura projektowego Dechem.

REKLAMA

Kolekcja Modern Glass to ręcznie produkowane klosze z czeskiego szkła, które nadają oprawom unikatowy charakter. Za pomysłem stoi czeskie biuro projektowe Dechem, które we współpracy z Aquaform stworzyło rodzinę szklanych kloszy. Połączenie szkła z technologią dało wyjątkowy efekt, dzięki czemu powstał produkt kompletny.

W tym projekcie istotne było znalezienie punktu wspólnego między architektonicznym oświetleniem Aquaform i szkłem. Udało się połączyć istniejącą wcześniej linię opraw o minimalistycznej formie PET, ze szklanymi kloszami o różnorodnych kształtach i wykończeniach. W sprzedaży dostępne są trzy kształty transparentnych kloszy o wykończeniu gładkim lub romba.  

Kolekcja Modern Glass daje możliwość wykorzystania trzech źródeł światła. Gniazdo E27, które posiada m.in. tradycyjna żarówka, jest najbardziej uniwersalne. Wersja GU10 pozwala uzyskać wyraźniejszy snop światła i oświetlić przede wszystkim powierzchnie bezpośrednio pod oprawami, dzięki czemu sprawdza się nad stołami jadalnymi w domach, kawiarniach i restauracjach. Wersja LED oferuje wydajność i skierowane w dół, rozproszone światło. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie