REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Czy biura serwisowane zastąpią tradycyjne biura?

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 25 paź 2017 15:45
Czy biura serwisowane zastąpią tradycyjne biura?
fot. materiały prasowe
Czy biura serwisowane zastąpią tradycyjne biura?

Biura serwisowane to odpowiedź rynku dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw mierzących się z potrzebą wynajęcia efektywnej przestrzeni do pracy, na którą do tej pory mogły pozwolić sobie tylko duże firmy.

REKLAMA

Biuro w biurowcu klasy premium nie musi być już dłużej planem na przyszłość, gdy firma rozwinie się do wielkich rozmiarów i już na wstępnym etapie prowadzenia biura można sobie na to pozwolić. Jak to możliwe? Biura serwisowane to umeblowane, w pełni wyposażone osadzone w biznesowym klimacie przestrzenie biurowe gotowe do wprowadzenia od razu po podjęciu decyzji o tym, że od teraz to będzie nasze biuro. Rozwiązanie to charakteryzuje się wysoką elastycznością, zwłaszcza w czasach ciągłych zmian i szybkiej potrzeby adaptacji biznesu do rynku.

Krótki czas wynajmu biura

Żyjemy w czasach, w których szczególnie młodzi ludzie odchodzą od przywiązania się do rzeczy. Nie czujemy już dłużej potrzeby posiadania rzeczy, ale bardziej użytkowania ich. Stąd tak duża popularność aplikacji Uber czy aut na minuty. Podobnie jest również z biurami. Młodzi przedsiębiorcy chcą pracować w klimatycznej przestrzeni tu i teraz, są ambitni i odważni, lecz nie chcą jednak wiązać się długoterminowymi umowami na wynajem biura. Biura serwisowane charakteryzują się krótkimi terminami wynajmu, okres wypowiedzenia biura to zazwyczaj 1–3 mies. Przy konwencjonalnych rozwiązaniach wymagane jest podpisanie umowy na dłuższy okres czasu (od 3–5 lat). Rozwiązania konwencjonalne mogą być zbyt długofalowe dla młodych firm i to one właśnie coraz częściej ze swoimi bywa że ryzykownymi pod względem przetrwania na rynku pomysłami wybierają coworking lub biuro serwisowane. Nikt przecież nie chce, aby umowa na jego firmę trwała dłużej niż jego firma.

Koszty związane z użytkowaniem biur serwisowanych

Koszty związane z użytkowaniem biur serwisowanych są zazwyczaj przeliczane na stanowisko pracy/osobę. Ceny w Warszawie to średnio 1 tys. – 1,7 tys zł za miejsce do pracy w biurze prywatnym, biurko prywatne to ok. 750 zł za osobę, miejsce w systemie coworkingowym, gdzie cena to ok. 500 zł netto. W cenie zazwyczaj jest dostęp do profesjonalnej obsługi recepcyjnej, możliwości rejestracji firmy i używanie wirtualnego adresu, dostęp do kuchni, przestrzeni wspólnej oraz ciepłych napojów takich jak kawa oraz herbata.

Możliwość wzrostu

Brak długoterminowej umowy to nie wszystko. Biura serwisowane to również świetne miejsce dla rozwijających się biznesów, bo biura w każdej chwili możemy powiększyć. Biura serwisowane coraz częściej są wybierane przez firmy zagraniczne, które zakładają oddział w Polsce, pragnąc rozwijać swoją markę na naszym rodzimym rynku. Przy testowaniu nowego rynku, jest to świetne narzędzie to stworzenia podstaw firmy. Elastyczność umożliwiająca nam w każdym momencie zwiększenie miejsca pracy staje się bardzo wygodnym rozwiązaniem podczas rekrutacji nowych pracowników. Firma może również korzystać z profesjonalnych sal spotkań dostosowanych do prezentacji czy rozmów kwalifikacyjnych. Jest to często pomost prowadzący do sytuacji, w której firma ma czas zorganizować sobie docelowe biuro i wejść już do niego ze zrekrutowanym zespołem. Możliwości wzrostu mają również małe firmy, które dopiero zaczynają na rynku. Wzrost jest możliwy dzięki społeczności firm oraz współpracy właśnie z tymi społecznościami.

Współpraca z innymi firmami i dostęp do usług

Często na różnego rodzaju szkoleniach czy to wydarzeniach networkingowych pada pytanie: „co jest najważniejsze w biznesie?” Wydaje się, że jest to sprzedaż, gdyż w biznesie może kuleć wszystko oprócz sprzedaży.

Firmy często stawiają sobie pytanie, gdzie zdobyć klientów do swojego biznesu, przeznaczając ogromne nakłady pieniężne na marketing lub zatrudniając handlowców, którzy biegają po mieście po to, aby znaleźć klienta, który choć chwilę swojego czasu przeznaczy na rozmowę z nimi. Czy biura serwisowane mogą pomóc w sprzedaży? Oczywiście, że tak. Biura serwisowane charakteryzują się również tym, że na małej przestrzeni znajduje się wiele firm, które mogą potencjalnie ze sobą współpracować. Co więcej, często stymulują współpracę pomiędzy firmami. Jednocześnie firmy małe i duże mają często podobne potrzeby. Sprawa tkwi w usługach takich jak księgowość, doradztwo podatkowe, notariusz, rekrutacja czy stworzenie strony internetowej. Mając na miejscu osobę gotową do obsługi firmy, zaoszczędzamy czas, który poświęcamy na dojazdy do księgowości oraz dostarczanie im dokumentów, szybka poprawka strony internetowej czy nowy pracownik potrzebny od wczoraj. Co więcej, członkostwo gloryfikuje, dlatego bycie w takiej społeczności firm dodatkowo dodaje wiarygodności.

Czy biura serwisowane zastąpią tradycyjne biura? To bardzo ciekawe pytanie, na które odpowie czas. Niewątpliwie biura serwisowane stają się bardzo ciekawą alternatywą dla konwencjonalnych rozwiązań od pracy w domu lub w kawiarniach. Zapotrzebowanie na nie wciąż rośnie i zaczynamy widzieć boom na rynku, który niewątpliwie spowoduje dużą konkurencję wśród biur serwisowanych, ale również wśród usług.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie