REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Czyszczenie mebli tapicerowanych - o czym należy pamiętać?

  • Autor: Artykuł promocyjny dostarczony przez Morele.net
  • 31 lip 2021 10:32
Czyszczenie mebli tapicerowanych - o czym należy pamiętać?
Czyszczenie mebli tapicerowanych - o czym należy pamiętać?

Meble tapicerowane od wielu lat cieszą się stale rosnącą popularnością, głównie ze względu na ich estetykę, trwałość, funkcjonalność oraz potencjał aranżacyjny. Możne je spotkać praktycznie w każdym typie pomieszczeń. Aby przez wiele lat zachować ich estetyczny wygląd, warto pomyśleć o odpowiedniej pielęgnacji. Kluczowe jest oczywiście stosowanie dobrej klasy środków pielęgnacyjnych, ale również profesjonalnego odkurzacza ręcznego.

REKLAMA

Aranżując wnętrze domu albo mieszkania musimy podjąć wiele kluczowych decyzji, które dotyczą między innymi wyboru mebli oraz pozostałego wyposażenia. To właśnie meble nadają pomieszczeniom odpowiedniego charakteru oraz sprawiają, że są w pełni funkcjonalne.

Chętnie stawiamy na meble, które nie tylko mają piękny design i świetne wykonanie, ale również na takie, które będą również pełnić funkcję dekoracyjną. Im lepiej przemyślimy ich zakup, im bardziej przemyślane decyzje podejmiemy, tym możemy być bardziej pewni, że osiągniemy zamierzony efekt. Meble tapicerowane, mimo swojego ogromnego potencjału aranżacyjnego muszą być w prawidłowy sposób użytkowane oraz pielęgnowane.

Na co narażone są meble tapicerowane?

Przede wszystkim na różnego rodzaju plamy oraz inne zabrudzenia. Podczas codziennego ich użytkowania powierzchnia mebli może być zabrudzona poprzez różnego rodzaju napoje (kawa, herbata, woda, soki), jedzenie, kredki czy flamastry. Plamy mogą pojawić się również wskutek kontaktu z brudnymi rękoma lub butami. Na kiepski stan mebli mogą również wpłynąć wszelkiego rodzaju okruszki.

Odkurzanie

Jak czyścić meble tapicerowane? Przede wszystkim systematycznie oraz ostrożnie. Należy zacząć przede wszystkim od pozbycia się okruszków. Tu idealnie sprawdzi się odkurzacz ręczny. To niezwykle przydatne urządzenie, które w ciągu ostatnich lat zrobiło w Polsce i nie tylko prawdziwą furorę. Dobrze dobrany odkurzacz ręczny będzie:

• charakteryzował się bardzo dobrą mocą ssania,
• radził sobie z okruszkami po paluszkach, czipsach, obiedzie,
• skutecznie usuwał kocią oraz psią sierść,
• lekki i poręczny,
• estetyczny i wytrzymały.

Gdy już odkurzymy całą powierzchnię mebli (również w zakamarkach – dzięki specjalnym końcówkom), będziemy mieli pewność, że materiał obiciowy będzie w dobrym stanie lub będzie przygotowany do dalszej pielęgnacji.

Pielęgnacja drewna, metalu, tapicerki

Kolejną czynnością jest czyszczenie powierzchni. Metalowe lub drewniane elementy można oczywiście odkurzyć przy pomocy odkurzacza ręcznego lub specjalnej zmiotki do kurzu. Pielęgnacja może odbywać się przy pomocy wilgotnej ściereczki z odpowiednim detergentem, np. do drewna. W przypadku materiału obiciowego (tkanina, skóra) należy dobrać odpowiedni środek czyszczący. Tu mamy ogromne pole wyboru. Odwiedzając dowolny market możemy bez problemu kupić chusteczki czyszczące, środki pielęgnacyjne w spray’u, a także środki do prania tapicerki.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie