REKLAMA
PARTNER PORTALU partner portalu
×

Szukaj w serwisie

Darmowy cowork dla ludzi z misją

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 30 sie 2018 10:01
Darmowy cowork dla ludzi z misją
fot. pixabay.com

Znalezienie miejsca do pracy przez organizacje studenckie, czy inne projekty realizujące misję społeczną, zawsze jest wyzwaniem. Stowarzyszenia i fundacje często łączą rozmach działania dużej firmy z ograniczeniami finansowymi typowymi dla small business’u. Ich potrzeby dobrze rozumie Office & Cowork Centre, który wspiera organizacje pozarządowe darmowym biurem w dobrych lokalizacjach.

REKLAMA

Jednym z głównych ośrodków aktywności organizacji studenckich i pozarządowych jest Kraków. Nic więc dziwnego, że to tam narodziła się idea wsparcia ich działalności dostępem do biura wysokiej jakości. Z powierzchni biurowych Office & Cowork Centre położonych w lokalizacjach, które są marzeniem dla początkujących przedsiębiorców, jak np. Rynek Główny czy pl. Matejki, skorzystało już bardzo wiele organizacji realizujących misję społeczną np. Fundacja Kraków Miastem Start-up’ów, Studenckie Forum Business Center Club, Fundacja Polska Przedsiębiorcza, Piwnica Kołłątajowska, Stowarzyszenie YPI Consulting czy też liczne samorządy studenckie.

Udostępnianie produktu ludziom z potencjałem, stosowała chociażby firma Apple, fundując komputery dla szkół w Kalifornii. Jednak nie chodzi tylko o sprawną strategię marketingową, ale również o misję społeczną. Dlaczego firma Office & Cowork Center decyduje się na takie wsparcie? - Sam działałem kiedyś w organizacjach studenckich i pamiętam, jak trudne było pozyskanie dobrego lokalu oraz jakie znaczenie ma on dla pracy zespołu. Teraz kiedy zarządzam siecią powierzchni coworkingowych, mam realną możliwość pomóc młodym, aktywnym ludziom, którzy starają się dla innych i podejmują inicjatywy społeczne. To wspaniała rzecz obserwować jak się rozwijają. Stawiam na uczciwą wymianę – jeśli oni na tym nie zarabiają, to ja nie obciążam ich kosztami. Wierzę, że razem robimy coś pozytywnego - odpowiada jeden z jej założycieli Łukasz Kaleta.

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie