×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Dawną drukarnię przemienili w hotel studencki. To pierwszy taki akademik w Polsce

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 17 kwi 2018 13:00
  • Aktualizacja: 17 kwi 2018 13:11
Dawną drukarnię przemienili w hotel studencki. To pierwszy taki akademik w Polsce
BaseCamp Lodz fot. mat. prasowe

Po Danii i Niemczech, sieć BaseCamp otworzyła pierwszy hotel studencki w Polsce. Na celowniku znalazła się Łódź i nietuzinkowy obiekt. BaseCamp Lodz to połączenie niezwykłego gmachu dawnej drukarni dziełowej z nowoczesnym designem. Inwestor postawił na współpracę z Grupą 5 Architekci.

REKLAMA

Trudno wyobrazić sobie lepszego miejsca w Łodzi na lokalizację akademika takiego jak BaseCamp. Hotel studencki powstał w przebudowanej dawnej Łódzkiej Drukarni Dziełowej. W jej murach kryje się historia wolności druku – książek i dokumentów; wolność do dzielenia się wiedzą. Co więcej, budynek ten znajduje się tuż obok Wydziału Ekonomiczno – Socjologicznego – największej jednostki Uniwersytetu Łódzkiego.

Wykreować nietuzinkowe miejsce

BaseCamp Lodz to nie tylko apartamenty studenckie, ale także wspólne przestrzenie, siłownia, pralnia, sale wielofunkcyjne, a nawet miejsce dla DJ’a , ale przede wszystkim filozofia podejścia do tworzenia miejsca, w którym mieszkają studenci i młodzi absolwenci uczelni.

- Naszym celem jest tworzenie społeczności studenckich oraz inicjatyw łączących studentów zagranicznych, jak i lokalnych, przybywających do nas z każdej części Polski - mówi Jacek Hibner, manager BaseCamp w Lodzi.

Hotel oferuje prywatne apartamenty studenckie; jedno – i dwuosobowe. Każdy z nich jest wyposażony w designerskie meble, łazienkę z prysznicem oraz aneks kuchenny z umywalką, kuchenką elektryczną i lodówką. Kilka apartamentów jest przystosowanych dla osób niepełnosprawnych. Około 3,7 tys. mkw. budynku zostało oddane przestrzeni wspólnej i komercyjnej: dużej siłowni, kantynie, kawiarni , klubowi studenckiemu, księgarni, kioskowi, pralni, sklepowi spożywczemu i innym lokalom usługowym, które niebawem zostaną w całości oddane do użytku. Na dziedzińcu i od ulicy powstaną restauracja i ogrody.

Hotel zaprojektowali architekci z pracowni Grupa 5 Architekci. Akademik to część prywatnej sieci, która ma swoje domy studenckie także w Kopenhadze i Poczdamie. Następny powstaje w Lipsku , a jego otwarcie planowane jest na wrzesień tego roku. W planach rozwoju firmy są także kolejne lokalizacje, obecnie trzy obiekty są w budowie a jeszcze w tym roku planowane jest rozpoczęcie budowy kolejnych siedmiu obiektów na terenie Polski, Niemiec i Danii.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie