×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Decoroom rusza z technologią wirtualnych spacerów 3D

  • Autor: housemarket.pl
  • 27 sty 2022 11:28
Decoroom rusza z technologią wirtualnych spacerów 3D
Technologia 3D już stała się integralną częścią naszej rzeczywistości. Fot. mat. pras.

Wnętrza prezentowane w narzędziach 3D pobudzają wyobraźnię i pozwalają kupującemu na zilustrowanie inwestycji jako przyszłego miejsca do życia. Doceniając potencjał tej technologii, pracownia projektowa Decoroom we współpracy z firmą 3D Estate stworzyła wirtualne spacery inwestycji deweloperskich w realnym stylu wykończenia pod klucz.

REKLAMA

  • Spacery 3D po mieszkaniu pozwalają uatrakcyjnić formę prezentacji oferty mieszkaniowej i pozytywnie wpływają na doświadczenie klienta.
  • Wirtualny styl Decoroom w technologii 3D Estate bazuje na założeniach projektowania uniwersalnego, dzięki czemu pasuje do każdego mieszkania.
  • Połączenie technologii wirtualnych spacerów i usługi projektowania oraz wykończenia mieszkań pod klucz to kolejny krok w tworzeniu jeszcze bardziej użytecznych narzędzi sprzedaży mieszkań deweloperskich.

Nowy styl w spacerach 3D Estate

Generowane komputerowo wirtualne spacery 3D są dziś standardem na rynku deweloperskim. Pozwalają uatrakcyjnić formę prezentacji oferty mieszkaniowej i pozytywnie wpływają na doświadczenie klienta. Wiodącym dostawcą takiej technologii na polskim rynku jest firma 3D Estate. Oferowane przez nią wirtualne spacery jak dotąd wyświetlały się na stronach deweloperów w pięciu stylach aranżacyjnych, oddających główne trendy urządzenia mieszkań spotykane w polskich domach. Teraz, wirtualne spacery 3D są dostępne również w formie realnej a zatem możliwej do zamówienia i wykonania aranżacji. Zaprojektowała ją pracownia projektowa Decoroom, która specjalizuje się w wykańczaniu mieszkań pod klucz. Możliwość obejrzenia mieszkania poprzez wirtualny spacer 3D w realnym stylu to duża wartość dodana dla kupujących, ponieważ teraz mogą oni zobaczyć dokładnie, jak ich mieszkanie będzie wyglądało po wykończeniu.

- Wielu klientów nie potrafi wyobrazić sobie wnętrza na podstawie samego projektu oraz próbek materiałów. Korzystając z wizualizacji, architekci i projektanci mają pewność, że ich wizja jest spójna z wizją inwestora. Automatyzacja tego procesu to zmiana na miarę rewolucji. Dzięki niej możliwa stała się prezentacja dowolnego mieszkania w konkretnym stylu opartym o konkretne materiały i wyposażenie. To realna pomoc na etapie wyboru mieszkania oraz jego wykończenia – przyznaje Michał Szymański, dyrektor sprzedaży Decoroom.

Wirtualna aranżacja Decoroom

Wirtualny styl Decoroom w technologii 3D Estate bazuje na założeniach projektowania uniwersalnego, dzięki czemu pasuje do każdego mieszkania. Do jego stworzenia wykorzystano materiały wykończeniowe z pakietu Premium, który jest najczęściej wybieraną pozycją z oferty pracowni Decoroom.  

- Zależało nam na stworzeniu przytulnej, a zarazem funkcjonalnej przestrzeni w stylistyce modern classic, łączącej nowoczesne elementy i niebanalne dodatki.  W salonie z kuchnią i jadalnią zastosowaliśmy materiały takie jak jodła francuska na podłodze i płytki z rysunkiem kamienia. Kolory ścian nie przytłaczają, natomiast naturalnie powiększają przestrzeń. Złote lampy i dekoracje dopełniają całości. Sprzęty kuchenne zostały schowane w zabudowie, dzięki czemu w pełni możemy zaprezentować eleganckie meble.  W łazience stworzyliśmy domowe spa. Naszym zamysłem było wykreowanie miejsca wyciszenia, w którym znajdziemy wannę wolnostojącą oraz dekoracyjne ledowe oświetlenie za lustrem. Wykorzystane przez nas materiały idealnie współgrają z całą koncepcją mieszkania – szarość połączona z kamieniem. Aby powiększyć optycznie tę przestrzeń, zastosowaliśmy lustra, w których odbija się oświetlenie. Pozostałe pomieszczenia, m.in. sypialnia master, wyróżniają się na tle całego mieszkania za sprawą geometrycznej tapety w stylu modern. Niezależnie od modelu mieszkania, ma być przestrzennie i klimatycznie – wyjaśnia Magdalena Tarnowska, dyrektor działu projektowego Decoroom.

Skuteczne narzędzie sprzedaży

Połączenie technologii wirtualnych spacerów i usługi projektowania oraz wykończenia mieszkań pod klucz to kolejny krok w tworzeniu jeszcze bardziej użytecznych narzędzi sprzedaży mieszkań deweloperskich. Wirtualne spacery 3D są skuteczne, ponieważ wykończone i umeblowane lokale wyglądają lepiej niż puste ściany. Ponadto technologia 3D pomaga lepiej zorientować się w układzie funkcjonalnym mieszkania.

- Materiały przygotowane w technologii 3D można łatwo i tanim kosztem zaimplementować na każdej stronie internetowej oraz w bardziej zaawansowanych narzędziach prezentacji inwestycji i wyszukiwania mieszkań, jakimi są interaktywne Smart Makiety. Interaktywne materiały 3D działają na każdym urządzeniu z dostępem do Internetu, a zatem można je oglądać niezależnie od miejsca i czasu – przyznaje Jakub Jamontt, wiceprezes zarządu 3D Estate.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!