×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Dedykowana projektantom przestrzeń niczym galeria sztuki

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 31 maj 2022 15:31
Dedykowana projektantom przestrzeń niczym galeria sztuki
Neolith Living Gallery w Madrycie, fot. mat. prasowe
Dedykowana projektantom przestrzeń niczym galeria sztuki
Dedykowana projektantom przestrzeń niczym galeria sztuki
Dedykowana projektantom przestrzeń niczym galeria sztuki
Dedykowana projektantom przestrzeń niczym galeria sztuki
Dedykowana projektantom przestrzeń niczym galeria sztuki

Producent powierzchni z kamienia spiekanego, marka Neolith, otwiera w Madrycie przestrzeń, która swoim charakterem przypomina galerię sztuki. Ma stanowić źródło zmysłowych doświadczeń dla architektów i projektantów.

REKLAMA

  • 24 maja Neolith, producent powierzchni z kamienia spiekanego, zainaugurował nową przestrzeń położoną w jednej z najbardziej eleganckich części Madrytu: przy ulicy Alcalá 94.
  • Obiekt Neolith Living Gallery Madrid powstał z myślą o umożliwieniu odwiedzającym poznawania sztuki, którą kryją w sobie materiały Neolith, a zarazem zapewnieniu przestrzeni oddziałującej na zmysły.
  • Ma to być miejsce spotkań, w którym klienci i profesjonaliści z branży puszczą wodze fantazji podczas opracowywania własnych przedsięwzięć.

Stworzone w formule ekspozycji, nowe pomieszczenie, którego inaugurację zaplanowano na 6 czerwca, posłuży jako centrum informacyjne świadczące spersonalizowaną obsługę klienta na rzecz architektów, dekoratorów wnętrz, projektantów i pozostałych odwiedzających, aby umożliwić bezpośrednie poznanie poszczególnych kolekcji marki oraz niezliczone możliwości materiału Neolith, zachęcając do przeżywania wyjątkowych doświadczeń.

Neolith Living Gallery w Madrycie, fot. mat. prasowe
Neolith Living Gallery w Madrycie, fot. mat. prasowe

Miejsce spotkań niczym galeria sztuki

Zarówno wnętrze, jak i powierzchnia zewnętrzna przypominającego galerię sztuki obiektu Neolith Living Gallery Madrid prezentuje unikatowe elementy dekoracyjne zapewniające całkowicie nowy wymiar aranżacji przestrzeni.

Na powierzchni ponad 200 mkw. rozłożonej na dwóch kondygnacjach stworzono różne strefy podkreślające zastosowanie sztandarowych materiałów marki, między innymi modeli Abu Dhabi White i Calacatta Luxe. Na parterze odwiedzający mogą zobaczyć w pełni funkcjonalną kuchnię wykonaną z modelu Neolith Amazonico.

Wiodącą rolę odgrywają tutaj postumenty zastosowane jako meble pomocnicze w całej przestrzeni, podczas gdy na dolnym poziomie zaprezentowano bardziej funkcjonalne pomieszczenia, takie jak sala konferencyjna i laboratorium próbek. Całości dopełnia posadzka wykonana z Neolith Mont Blanc, zapewniając charakterystyczne dla marki wnętrze emanujące klasą i elegancją.

Stanowiska robocze dla architektów i projektantów

W obiekcie stworzono również inspirujące stanowiska robocze, przeznaczone głównie dla architektów i dekoratorów wnętrz, aby umożliwić im bezpośrednie poznawanie materiałów i prezentowanie ich użytkownikom końcowym.

W efekcie powstała tętniąca życiem i innowacyjna przestrzeń dostępna dla każdego, łącząca rozmaite wystawy i warsztaty realizowane w formacie stacjonarnym i elektronicznym, a przede wszystkim oddziałujące na zmysły przez cały rok, podkreślając talenty za pomocą ekspozycji i pokazów związanych ze światem sztuki, aby zaoferować odwiedzającym wszelkiego rodzaju doznania pobudzające kreatywność.

Nacisk na doświadczenia i zmysły

Projekt obiektu Living Gallery, wpisujący się w nowe założenie oraz motto Neolith: „touch. feel. live”, został sporządzony przez wewnętrzny zespół architektów i dekoratorów wnętrz Neolith, a jego koncepcja została zaprojektowana i opracowana przez projektanta Neolith, Miguela Cuestę, czerpiąc inspirację z najbardziej awangardowych światowych trendów z naciskiem na zaprezentowanie angażującego doświadczenia, w pełni uwydatniającego wszechstronność powierzchni oferowanych przez markę.

- Przestrzeń ta wyznacza punkt zwrotny w historii firmy. Wraz z inauguracją obiektu pragniemy zaoferować profesjonalistom oraz wszystkim osobom zaangażowanym w nowe przedsięwzięcie architektoniczne najlepsze doświadczenia z użyciem inspirujących i kreatywnych materiałów, zachęcając tym samym do przeżywania wyjątkowych doświadczeń. Bo dla Neolith najlepszym aspektem tworzenia jest możliwość przeżycia tego w praktyce - wyjaśnia Jose Luis Ramón, CEO Grupy Neolith.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie