×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Design dla każdego, czyli Toou

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 11 gru 2018 14:00
Design dla każdego, czyli Toou
Taipei SongshanHotel krzesla TOOU fot. BM Housing
Design dla każdego, czyli Toou
Design dla każdego, czyli Toou
Design dla każdego, czyli Toou
Design dla każdego, czyli Toou
Design dla każdego, czyli Toou
Design dla każdego, czyli Toou

Jest taka firma, która umiejętnie łączy najlepsze tradycje XX-wiecznego wzornictwa z ergonomią i najnowocześniejszą technologią, w efekcie czego powstają produkty zachwycające na równi designem, wygodą i przystępną ceną. To marka Toou.

REKLAMA

Holenderski producent oferuje krzesła, hockery i fotele w różnych wersjach kolorystycznych i materiałowych oraz dopasowane do nich pod względem wzorniczym stoliki pomocnicze. Zatrudnia wybitnych europejskich projektantów. W efekcie współpracy z Simonem Viola powstały zauważone i chwalone na międzynarodowych targach meblowych, między innymi IMM w Kolonii, kolekcje Holi, Joi i Ta, a z Sanderem Mulderem linia Stellar. Warto podkreślić, że meble te nie są drogie. To efekt filozofii firmy, która stawia sobie za cel tworzenie dostępnych cenowo produktów, tak by każdy z nas mógł sobie pozwolić na design z wyższej półki.

Komfort użytkowania krzeseł i foteli to drugi cel Toou. Każdy projekt przed rozpoczęciem procesu produkcyjnego jest wnikliwie testowany pod kątem ergonomii, do czego stosuje się najnowocześniejsze metody badawcze. W rezultacie wszystkie siedziska są tak ukształtowane, że idealnie pasują do sylwetki człowieka i można na nich wygodnie siedzieć długie godziny, nie odczuwając najmniejszego dyskomfortu. Nadają się zatem znakomicie także do domowych gabinetów oraz biur.

Firma ogromną wagę przykłada również do jakości. Jak podkreśla, elementy jej mebli z tworzyw sztucznych są tak samo wytrzymałe i spełniają identyczne standardy jak części do samochodów. Nic dziwnego, że krzesła i fotele Toou widuje się w hotelach, restauracjach, biurach czy obiektach użyteczności publicznej na całym świecie. Kolekcję Ta na przykład wykorzystano do urządzenia między innymi butikowego hotelu w Tajpej, stolicy Tajwanu. Marka Toou jest dystrybutorem jest BM Housing.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie