×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Design For The People z Oscarem świata wzornictwa

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 15 kwi 2021 15:18
  • Aktualizacja: 15 kwi 2021 15:19
Design For The People z Oscarem świata wzornictwa
Design For The People z Oscarem świata designu, fot. mat. pras.

W ostatnich latach duński producent oświetlenia Nordlux, stojący za marką Design For The People, pokazał duże spektrum innowacyjnego  oświetlenia, które swym wzornictwem zaciekawia mieszkańców całej Europy. Strategia ta została właśnie nagrodzona nagrodą Red Dot w kategorii Product Design dla lampy Glossy projektu Marii Berntsen.

REKLAMA

Nagrody Red Dot Award to jedne z najbardziej prestiżowych osiągnieć w dziedzinie wzornictwa. Tegoroczna zwyciężczyni, lampa Glossy, stanowi uosobienie wyrafinowanego wzornictwa. Jej autorka, duńska projektantka Maria Berntsen, stworzyła lampę stołową emanującą nordyckim minimalizmem, w której połączenie ekskluzywnych materiałów: marmuru, mosiądzu i opalowego białego szkła, tworzy niezwykle elegancką otoczkę dla światła. Nazwa Glossy pochodzi od błyszczącej powierzchni białego szkła, które przepuszcza miękkie i przyjemne światło.

- Przyznanie kolejnej nagrody dla Design For The People napawa mnie ogromną dumą, bo firma ta od zawsze podążała z duchem czasu. Odpowiedzialna za projekt nagrodzonej lampy Maria Berntsen projektuje odważnie, dbając nie tylko o funkcjonalność, ale także wyjątkową formę – mówi Monika Sumorek z Ardant.pl.

- Rozpoczynając nowy projekt, szukam pomysłu, który będzie miał swoją niepowtarzalną tożsamość. Modelując i wizualizując, testuję pomysł i sposób jego wykorzystania. Dobry projekt  zawsze nawiązuje dialog z odbiorcą. Design to nie tylko funkcjonalność - to także emocjonalna więź i wpływ, jaki produkt ma na odbiorców. Dla mnie sukces polega na tym, że mój projekt przynosi radość w codziennym życiu ludzi – dodaje projektantka lampy Glossy, Maria Berntsen.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie