×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Design w mistrzowskim wydaniu. Projekty Marcela Wandersa dla marki Poliform

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 06 cze 2018 12:20
  • Aktualizacja: 06 cze 2018 12:37
Design w mistrzowskim wydaniu. Projekty Marcela Wandersa dla marki Poliform
fot. Studio Forma 96 - Poliform&Marcel Wanders

Legendarny projektant naszych czasów, znany i lubiany na całym świecie, wyznacza nowe standardy we współczesnym wzornictwie i nieustannie zaskakuje kreatywnością. Marcel Wanders, bo o nim mowa, współpracuje z wieloma renomowanymi markami. Na swoim koncie ma także projekty dla Poliform.

REKLAMA

Marka Poliform dynamicznie się rozwija, poszerza ofertę o nowe wzory, które powstają przy współpracy ze światowej sławy projektantami. Wśród nich znalazł się znany i ceniony designer Marcel Wanders. Efektem wspólnych działań jest niezwykła, oryginalna wzorniczo, a jednocześnie charakteryzująca się ponadprzeciętną funkcjonalnością seria mebli. W skład kolekcji MAD wchodzą krzesła, fotele oraz stoły. Wspólnym dziełem Marcela Wandersa i Poliform są również łóżka i wyposażenie sypialni Dream.

Mad, czyli fantazyjny design w funkcjonalnym wydaniu

Kolekcja Mad zaprojektowana przez Marcela Wandersa to kwintesencja stylu projektanta. Obłe linie oparcia krzeseł czy foteli, kontynuowane są w toczonych nogach czy w linii blatu stołu. Konsekwencję projektową – z oczywistą dla Wandersa – nutą fantazji, najlepiej widać w fotelu Mad King. Tam, gdzie w naturalny sposób powinien być podłokietnik, fotel się „urywa” i zamiast niego, mamy drewniany stoliczek – tackę. Pomysł kapitalny – w pełni funkcjonalny, a jednak nieoczywisty.

Sen w najlepszym wydaniu – Dream by Marcel Wanders

Dream to coś więcej niż łóżko. Wandres wymyślił system, który w sposób spójny i funkcjonalny wyplenia przestrzeń sypialni. Tapicerowane panele ścienne dają ogromne pole projektowe – możemy użyć ich tyle, ile chcemy i bawić się ich kolorem, strukturą – tkaniny lub skóry – tworząc każdorazowo projekt oryginalny i niepowtarzalny. Są miękkie, dzięki czemu świetnie pełnią funkcję wezgłowia, ale są również przemyślane tak, aby w panelu, który umieszczamy nad stolikiem nocnym był kontakt i włącznik oświetlenia. Nazwanie kolekcji Dream systemem nie jest przesadzone, gdyż, poza łóżkiem, znajdziemy w niej dopasowane stoliki nocne, komody, czy nawet małe biurko.

Zachwycające niezwykłą formą meble dostępne są w Studio Forma 96.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie