Designerski akademik? Oto najlepsze pomysły z PolskiPropertyDesign.pl - 08-06-2021 13:00


Kiedyś odstraszały wystrojem, dziś designem kuszą coraz więcej studentów. Akademiki. Obecnie na rynku prywatne domy studenckie pojawiają się jak grzyby po deszczu, a inwestorzy prześcigają się w pomysłach na to, jak zachęcić młodych ludzi do zamieszkania w tego typu lokum. Przygotowaliśmy przegląd najlepszych projektów prywatnych akademików w Polsce - aż chce się studiować!

Student Depot Gdańsk / projekt: MIXD

Zobacz -> Tak projektuje się nowoczesne domy studenckie! Zaglądamy do wnętrz Student Depot Gdańsk

Zlokalizowany w niedalekim sąsiedztwie Uniwersytetu Gdańskiego i zaledwie 2 km od plaży akademik Student Depot oferuje miejsce dla niemal 400 studentów. Mają oni do dyspozycji jedno- i dwuosobowe pokoje z aneksem kuchennym i szybkim łączem internetowym. Wiele atrakcji i udogodnień znajduje się też w przestrzeniach wspólnych obiektu: strefa fitness, pralnia, gaming room, sala cichej nauki, przestrzeń coworkingowa, wspólna kuchnia. Ściany zdobią grafiki stworzone we współpracy ze studiem Kolektyf.

LivinnX Kraków / projekt: Make It Yours, IMB Asymetria

Zobacz -> LivinnX Kraków to akademik na miarę XXI wieku. Wnętrza są zasługą współpracy IMB Asymetria z Make It Yours

Akademik LivinnX Kraków zlokalizowany jest w odrestaurowanym budynku, w którym dawniej znajdowały się zakłady Telpod – dokładnie przy ul. Romanowicza 4 w Krakowie. Obiekt oferuje 710 łóżek dostępnych w 290 jednostkach mieszkalnych o różnej konfiguracji (1-, 2-, 3- i 4-osobowych). Każda z nich jest w pełni umeblowana i posiada strefę dzienną połączoną z aneksem kuchennym, przestrzeń sypialnianą oraz łazienkę. Do dyspozycji mieszkańców przeznaczono m.in. specjalnie zaaranżowane strefy nauki i rozrywki, dużą wspólną kuchnię, całodobową siłownię, saunę, pokój do jogi, ściankę wspinaczkową, pracownię artystyczną, a nawet taras z jacuzzi zlokalizowany na dachu budynku. Na poziomie -1 znajdują się z kolei pralnia i rowerownia.

BaseCamp Łódź / projekt: Grupa 5 Architekci

Zobacz -> Dawną drukarnię przemienili w hotel studencki. To pierwszy taki akademik w Polsce

Hotel studencki powstał w przebudowanej dawnej Łódzkiej Drukarni Dziełowej. BaseCamp to nie tylko apartamenty studenckie, ale także wspólne przestrzenie, siłownia, pralnia, sale wielofunkcyjne, a nawet miejsce dla DJ’a. Hotel oferuje prywatne apartamenty studenckie; jedno – i dwuosobowe. Każdy z nich jest wyposażony w designerskie meble, łazienkę z prysznicem oraz aneks kuchenny z umywalką, kuchenką elektryczną i lodówką. Kilka apartamentów jest przystosowanych dla osób niepełnosprawnych. Około 3,7 tys. mkw. budynku zostało oddane przestrzeni wspólnej i komercyjnej: dużej siłowni, kantynie, kawiarni , klubowi studenckiemu, księgarni, kioskowi, pralni, sklepowi spożywczemu i innym lokalom usługowym, które niebawem zostaną w całości oddane do użytku. Na dziedzińcu i od ulicy powstaną restauracja i ogrody.

Student Depot Warszawa 

Zobacz -> Akademik premium w Warszawie otworzył podwoje! Jest tu strefa coworkingowa i colivingowa

Akademik dla blisko 500 osób powstał na warszawskim Mokotowie. Pokoje w akademiku to jednoosobowe, samodzielne, komfortowe mieszkania z prywatnymi łazienkami i aneksami kuchennymi.  domu studenta do dyspozycji mieszkańców jest strefa coworkingowa do cichej nauki oraz strefę colivingową wyposażoną w sprzęt multimedialny. Na zewnętrznym patio można spędzać razem czas przy słonecznej pogodzie. Studenci mogą korzystać z kilku wspólnych pralni samoobsługowych i rowerowni w budynku.