Designerskie biuro Nutricia Polska i Żywiec Zdrój. To projekt Trzop ArchitekciPropertydesign.pl - 12-06-2018 14:54


Dwie spółki wchodzące w skład grupy spółek Danone wprowadziły się do nowego gmachu biurowego na warszawskim Mokotowie. Żywiec Zdrój i Nutricia Polska zajmują, przy Bobrowieckiej 8, około 4,3 tys. mkw.

Strategię biurowej relokacji i konsolidacji opracowali konsultanci z Działu Powierzchni Biurowych BNP Paribas Real Estate Poland. Do pełnego sukcesu przeprowadzki grupy spółek przyczynili się również pozostali partnerzy strategiczni projektu: spółka B4PM w roli doradcy technicznego, pracownia Trzop Architekci odpowiedzialna za projekt aranżacji powierzchni oraz spółka Reesco jako wykonawca robót fit-out’wych.

- To jeden z bardziej zaawansowanych projektów wymagający opracowania wielu scenariuszy działań, który udało nam się zrealizować w ostatnim czasie. Przeprowadzka z dwóch dotychczasowych lokalizacji pod nowy adres, do nowoczesnego biurowca to dla pracowników nie tylko wyższy komfort i lepsza jakość. To także większa efektywność pracy oraz łatwość zarządzania wynikająca z bliskości - komentuje Małgorzata Fibakiewicz, dyrektor Działu Wynajmu Powierzchni Biurowych, BNP Paribas Real Estate Poland.

- Uzyskane rozwiązanie spełnia nasze oczekiwania zarówno na płaszczyźnie biznesowej, jak i ludzkiej. Zgodnie z wartościami, którymi się kierujemy, tworzenie coraz lepszych, efektywnych ale i przyjaznych pracownikom, komfortowych warunków pracy jest dla nas bardzo ważne. Z jednej strony szukaliśmy rozwiązania dogodnego lokalizacyjnie, optymalnego dla dotychczasowych miejsc, gdzie mieliśmy nasze biura. Z drugiej strony zależało nam na większej i nowocześniejszej powierzchni. Nie był to proces łatwy, ale zakończył się z sukcesem. Oczywiście nadal pracujemy nad tym, żeby naszym pracownikom funkcjonowało się w nowej przestrzeni jak najlepiej - mówi Małgorzata Kołodrub, dyrektor ds. komunikacji Polska i kraje bałtyckie, grupa spółek Danone.

Wielowymiarowość wsparcia spółek Danone wynikająca m.in. z różnych terminów wygasania umów w poprzednich lokalizacjach, konieczności płynnego przeprowadzenia całego procesu, bez jakiegokolwiek wpływu na ciągłość pracy, a także uwzględnieniu dodatkowych wymogów związanych ze strategią rozwoju w ramach grupy pociągnęły za sobą opracowanie przez BNP Paribas Real Estate Poland wielu scenariuszy działań. Optymalnym wyborem okazał się otwarty na początku grudnia ubiegłego roku biurowiec klasy A Bobrowiecka 8. W nowoczesnym budynku, którego deweloperem była Spectra Development, połączone biura dwóch spółek Danone zajęły 4,3 tys. mkw, mając dodatkowo zabezpieczoną opcję ekspansji na przyszłość.