×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Deweloper stawia na design. Inwestuje w platformę z unikalnym wzornictwem

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 18 lip 2018 11:47
  • Aktualizacja: 18 lip 2018 11:51
fot. pixabay.com

Spółka holdingowa należąca do Grupy Atal i STS zainwestuje w platformę e-commerce Yestersen, która jest największym sprzedawcą mebli vintage i antyków w Polsce.

REKLAMA

Za sprawą inwestycji start-up uzyska dostęp do know-how i technologii pozostałych spółek zarządzanych przez spółkę. Pozwoli to osiągnąć efekt synergii w następujących obszarach: płatności online, technologii mobilnych, obsługi klienta czy działań marketingowych.

- Nowy inwestor strategiczny reprezentowany jest przez dwóch znanych i doświadczonych polskich przedsiębiorców. Dostęp do ich know-how czy zaplecza technologicznego pozwoli Yestersen na dalszy dynamiczny rozwój. W najbliższym czasie planujemy uruchomić m.in. aplikację mobilną. Od momentu powstania platformy, przeprowadzono na niej już prawie 10 tys. transakcji. Z naszych szacunków wynika, że tegoroczne obroty sięgną ponad milion dolarów – mówi Karol Misztal, prezes Yestersen.

Od niedawna Yestersen funkcjonuje na bazie nowej, autorskiej wersji serwisu. Kilka tygodni po jej uruchomieniu liczba transakcji zawartych za pomocą urządzeń mobilnych zwiększyła się o 30 proc. Z platformy korzystają zarówno klienci indywidualni, jak i firmy. Do odbiorców należą m.in. hotele, teatry, kawiarnie czy liczne biura i kancelarie.

- Posiadamy odpowiednie doświadczenie, które pomoże platformie Yestersen zwiększyć skalę działalności. Atal oraz STS to jedne z największych firm w Polsce o zapleczu, które może stanowić istotne wsparcie w dalszym rozwoju start upu. Naszą inwestycję traktujemy długoterminowo, ponieważ widzimy duży potencjał w rynku sztuki, antyków czy designu w Polsce. Liczba transakcji z roku na rok rośnie, a Polacy coraz chętniej decydują się na zakup unikatowych dzieł sztuki, mebli czy wzornictwa – mówi Mateusz Juroszek, prezes STS oraz wiceprezes Atal oraz inwestor strategiczny Yestersen.

Yestersen to platforma e-commerce z unikalnym wzornictwem XX wieku od czołowych butików vintage i galerii antyków. Start-up jest największym sprzedawcą mebli vintage i antyków w Polsce. Można tam znaleźć wymarzoną lampę Space Age z lat 60., antyczny kredens, jak i skandynawską komodę z lat 70.: wszystko w jednym miejscu, bez wychodzenia z domu. Dedykowany zespół starannie sprawdza każdy zgłaszany przedmiot aby wybrać tylko te najlepsze i oszczędzić czas miłośników i profesjonalistów designu na poszukiwaniach unikalnych przedmiotów. Platforma działa obecnie w Polsce, jednak w najbliższym czasie planuje działalność na rynkach zagranicznych.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie