×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Dla nich ważna jest ekologia. Hotel ibis Styles Kraków Centrum chwali się certyfikatem

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 20 lut 2023 13:29
Dla nich ważna jest ekologia. Hotel ibis Styles Kraków Centrum chwali się certyfikatem
Liczący 259 pokoi ibis Styles Kraków Centrum z powodzeniem znalazł swoje miejsce na turystycznej mapie stolicy Małopolski. Zlokalizowany przy ul. Mogilskiej hotel zdobył uznanie turystów i gości za kreatywny design skoncentrowany na motywie przewodnim wnętrz oraz nowoczesne i odpowiedzialne środowiskowo rozwiązania. Dodatkowo obiekt może powalić się platynowym certyfikatem LEED za zaangażowanie w ekologię oraz kreowanie współczesnego oblicza hotelarstwa i branży nieruchomości, fot. mat. prasowe
Dla nich ważna jest ekologia. Hotel ibis Styles Kraków Centrum chwali się certyfikatem
Dla nich ważna jest ekologia. Hotel ibis Styles Kraków Centrum chwali się certyfikatem
Dla nich ważna jest ekologia. Hotel ibis Styles Kraków Centrum chwali się certyfikatem
Dla nich ważna jest ekologia. Hotel ibis Styles Kraków Centrum chwali się certyfikatem

Jednym z celi, jaki stawialiśmy sobie przy rozpoczęciu działalności były proekologiczne rozwiązania i ochrona środowiska, tak by dawać przykład naszym gościom i pozostałym hotelarzom, ale także dbać, aby historię mogła wciąż pozostawać żywa ­– podkreśla Anna Mida, dyrektor hotelu ibis Styles Kraków Centrum.

REKLAMA

  • Hotel ibis Styles Kraków Centrum otworzył drzwi dla pierwszych gości jesienią 2021 roku.
  • Hhotel zaprasza do zanurzenia się w unikalną historię i motyw przewodni, który nawiązuje do żywej historii Krakowa.
  • Częścią są także nowoczesne rozwiązania w codziennym funkcjonowaniu hotelu, które zdobyły uznanie w procesie certyfikacji LEED.

Liczący 259 pokoi ibis Styles Kraków Centrum z powodzeniem znalazł swoje miejsce na turystycznej mapie stolicy Małopolski. Zlokalizowany przy ul. Mogilskiej hotel zdobył uznanie turystów i gości za kreatywny design skoncentrowany na motywie przewodnim wnętrz oraz nowoczesne i odpowiedzialne środowiskowo rozwiązania. Dodatkowo obiekt może powalić się platynowym certyfikatem LEED za zaangażowanie w ekologię oraz kreowanie współczesnego oblicza hotelarstwa i branży nieruchomości.

Żywa historia z myślą o środowisku

ibis Styles Kraków Centrum otworzył drzwi dla pierwszych gości jesienią 2021 roku. Od tamtego czasu hotel zaprasza wszystkich do zanurzenia się w unikalną historię i motyw przewodni, który nawiązuje do żywej i prawdziwej historii Krakowa, zapisanej w pierwszych śladach miejscowej kultury. Jej częścią są także nowoczesne rozwiązania w codziennym funkcjonowaniu hotelu, które zdobyły uznanie w procesie certyfikacji LEED (Leadership in Energy and Environmental Design), najpopularniejszego na świecie i drugiego w Polsce systemu wielokryterialnej oceny budynków. Już w momencie otwarcia, krakowski hotel otrzymał 82 na 110 punktów, co przełożyło się platynowy certyfikat. Certyfikację przyznaje U.S. Green Building Council – amerykański odpowiednik Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego (PLGBC).

Historia jest elementem, który znajduje się w sercu motywu przewodniego naszego hotelu. Jednym z celi, jaki stawialiśmy sobie przy rozpoczęciu działalności były proekologiczne rozwiązania i ochrona środowiska, tak by dawać przykład naszym gościom i pozostałym hotelarzom, ale także dbać, aby historię mogła wciąż pozostawać żywa ­– podkreśla Anna Mida, dyrektor hotelu ibis Styles Kraków Centrum.

– To dla nas niesamowity zaszczyt i ogromne uznanie, że już od pierwszych dni funkcjonowania mogliśmy pochwalić się tak prestiżowym oraz uznanym na całym świecie certyfikatem. To doskonałe potwierdzenie, że nasza wizja i misja znajdują uznanie, a także pozwala wpływać nam na tworzenie dobrych praktyk dla całej branży hotelarskiej, turystycznej czy nieruchomości.

Wśród ekologicznych rozwiązań, jakie goście mogą znaleźć w ibis Styles Kraków Centrum znalazły się miejsca do ładowania i parkowania samochodów elektrycznych oraz szeroko dostępne parkingi dla rowerów, zachęcające do nieemisyjnej komunikacji. Zamontowane w całym hotelu oświetlenie LED oraz czujki w przestrzeniach wspólnych wpływają na zminimalizowanie zużycia energii. Specjalne kamienie rozmieszczone na dachu hotelu odbijają światło słoneczne, zaś szklenie o wysokich parametrach chroni przed przenikaniem nadmiernego światła do wewnątrz, co wpływa na utrzymanie optymalnej temperatury wewnątrz hotelu i zmniejszenie poboru energii do klimatyzacji. Co więcej, hotel monitoruje na bieżąco zużycie dwutlenku węgla i wody, zmniejszając wykorzystanie wody w obiegu. Do tego warto dodać roślinność niewymagającą podlewania i współpracę z lokalnymi dostawcami i producentami.

Tradycja i współczesność

Podobnie jak każdy obiekt kreatywnej marki Accor, ibis Styles Kraków Centrum wyróżnia się wyjątkowym i angażującym wystrojem cieszącym oko pasjonatów designu i architektury. Dzięki motywowi przewodniemu wokół historii stolicy Małopolski, hotel zaprasza gości do odkrywania świata bogatej historii, miejscowej kultury, tradycji, literatury i sztuki. Elementy motywu przewodniego są w wysublimowany sposób wplecione w przestrzeń hotelu, rozpoczynając od tablicy ogłoszeń i miejsca wymian przy wejściu, gdzie każdy może wymieniać się ulubionymi książkami, winylami czy płytami. Każdy gość odwiedzający obiekt może przeżyć niezapomnianą przygodę, odkrywając kolejne zaszyfrowane symbole, cytaty i złote myśli uznanych artystów, pisarzy i myślicieli ukryte w hotelowych wnętrzach.

Do dyspozycji gości jest także nowoczesna przestrzeń konferencyjna z boardroomem dostosowanym do szkoleń i spotkań biznesowych oraz pierwszy w Polsce koncept restauracyjny – CHILL#53 cafe&bar. To otwarta przestrzeń do spotkań, w której stylistyka zaaranżowana w restauracji i barze nawiązuje do klimatu kameralnych tętniących życiem kawiarenek, tworząc wielofunkcyjne miejsce, które zmienia się w ciągu dnia. Dodatkowo CHILL#53 cafe&bar działa także jako rzemieślnicza kawiarnia o rustykalnym i organicznym charakterze, gdzie każdy może rozkoszować się doskonałym wyborem kawy, w tym także wypalanej na miejscu w Krakowie.

ibis Styles Kraków Centrum znajduje się w niewielkiej odległości od centrum miasta, a także Dworca PKP, Tauron Areny i Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego. Dzięki dogodnej lokalizacji jest idealnym miejscem do rozpoczęcia przygody z odkrywaniem Krakowa śladami historii. Inwestorem nowego hotelu jest uznany austriacki deweloper, firma UBM Development.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie