Dziękujemy za ogromną liczbę zgłoszeń do konkursu Dobry Design 2023, w którym wyłonimy nowe ikony designu i ich twórców mających w DNA swoich biznesów wysoką jakość, długowieczność produktów i troskę o zrównoważony rozwój. Już 16 grudnia opublikujemy listę nominowanych w poszczególnych kategoriach, która powstanie po obradach Jury. Kolejny etap to prezentacje najlepszych rozwiązań w trakcie 4 Design Days 2023 i wybór zwycięzców. Finał konkursu odbędzie się podczas uroczystej Gali Dobry Design w dniu 27 stycznia w MCK w Katowicach.
Organizatorem Konkursu Dobry Design 2023 jest PTWP, wydawca serwisów PropertyDesign.pl i DobrzeMieszkaj.pl oraz organizator 4 Design Days - święta architektury i designu, którego najbliższa edycja odbędzie się w dniach 26-29 stycznia 2023 w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Już 16 grudnia opublikujemy listę nominowanych w poszczególnych kategoriach, która powstanie po obradach Jury. Kolejny etap to prezentacje najlepszych rozwiązań w trakcie 4 Design Days 2023 i wybór zwycięzców. Finał konkursu odbędzie się podczas uroczystej Gali Dobry Design w dniu 27 stycznia w MCK w Katowicach.
Udział w konkursie Dobry Design to możliwość szerokiej promocji w portalach Grupy PTWP i mediach społecznościowych, zaprezentowania ich przed publicznością 4 Design Days 2023 – największej imprezy o architekturze, designie i nieruchomościach w Polsce oraz Jury – uznanymi architektami, designerami, przedstawicielami uczelni artystycznych i organizacji branżowych oraz ekspertami od marketingu i e-commercu.
Meble (produkty wyróżniające się dobrym designem i troską o środowisko - meble tapicerowane i skrzyniowe oraz stoły i krzesła)
Meble biurowe (produkty wyróżniające się dobrym designem i troską o środowisko - meble do pracy w domu i w biurze)
Kuchnie (meble kuchenne, które wytwarzane są z poszanowaniem środowiska i z myślą o dobrej jakości)
AGD kuchenne (duże AGD, zaprojektowane z myślą o ekologii i pięknym designie, takie jak zmywarki, lodówki, piekarniki, okapy czy płyty oraz małe AGD - czajniki i inne przydatne w kuchni urządzenia)
Studia Kuchenne
Wyposażenie łazienki (designerskie, ekologiczne i innowacyjne produkty do łazienki - ceramika, armatura, kabiny, brodziki, wanny, meble łazienkowe oraz dekoracje i akcesoria)
Tkaniny (ekologiczne, innowacyjne lub nawiązujące do tradycyjnego rzemiosła tekstylia do domu oraz do tapicerowania mebli)
Dekoracje (designerskie dodatki do wnętrz w duchu ekologii i poszanowania środowiska)
Oświetlenie (kolekcje opraw i inne rodzaje oświetlenia do wnętrz - salonów, sypialni, kuchni, łazienki, pokojów dziecięcych, miejsc pracy oraz oświetlenie zewnętrzne)
Podłogi i ściany (materiały wykończeniowe do podłóg, takie jak panele, deski, płytki ceramiczne, mikrocement, żywice epoksydowe i inne produkty oraz materiały na ściany - płytki, tapety i fototapety, farby, panele, lamele, beton i wszystko, czym można modnie i ekologicznie wykończyć ścianę we wnętrzu)
Drzwi i okna (innowacyjne systemy okienne i stolarka drzwiowa oraz rolety, żaluzje, markizy i inne produkty do okien)
Smart Home (elementy systemów domu inteligentnego)
Mała architektura (produkty do dekoracji i wyposażenia ogrodów, skwerów i przestrzeni miejskich)
Best Polish Design (najlepsze polskie projekty ostatniego roku)
Best Polish Designer (najlepszy polski projektant wzornictwa ostatniego roku)
Best Polish Designer under 30 (najlepszy polski designer młodego pokolenia)
W tej edycji organizatorzy przygotowali jeszcze atrakcyjniejsze formy prezentacji nominowanych produktów i ich twórców – materiały filmowe i teksty oraz relacje foto i wideo z każdego etapu konkursu, które będą publikowane w mediach Grupy PTWP, w mediach społecznościowych oraz na stronie www.4dd.p
Plebiscyt jest nową odsłoną organizowanego od kilkunastu lat konkursu Dobry Design. W 2022 roku z sukcesem przenieśliśmy go na arenę 4 Design Days - nie istnieje lepsze miejsce do rozmowy i oceny wzornictwa, firm i ich produktów, innowacyjności, funkcjonalności i jakości.
Liczba zgłoszeń w ubiegłorocznej edycji była ogromna, a nagrody wręczono w 12 kategoriach: meble, meble biurowe, kuchnie, AGD kuchenne, wyposażenie łazienki, tkaniny, dekoracje, oświetlenie, podłogi i ściany, drzwi i okna, smart home, mała architektura. Po raz pierwszy wręczono nagrody w 3 kategoriach specjalnych: Best Polish Design, Best Polish Designer i Best Polish Designer under 30.
ZOBACZ ZWYCIĘZCÓW KONKURSU DOBRY DESIGN 2022
Dla kogo:
Konkurs jest skierowany do firm i twórców, którzy w DNA swoich biznesów mają wpisane dobry design, wysoką jakość oraz długowieczność produktu odzwierciedlającą troskę o zrównoważony rozwój w branży wyposażenia wnętrz. Udział w plebiscycie mogą zadeklarować zarówno młode firmy i twórcy (udział bezpłatny), jak i firmy z doświadczeniem, będą na rynku od wielu lat, kierujące się powyższymi zasadami (udział płatny - obowiązuje opłata rejestracyjna).
Co zyskasz:
1. Uprawnionymi do wzięcia udziału w Konkursie są producenci, dystrybutorzy, którzy prowadzą działalność na terenie Polski oraz projektanci i designerzy.
2. W Konkursie nie mogą brać udziału pracownicy i przedstawiciele Organizatora, osoby uczestniczące w przygotowaniu i prowadzeniu Konkursu, jurorzy Konkursu oraz członkowie ich najbliższej rodziny.
3. Producent zgłaszający ten sam produkt ma pierwszeństwo przed dystrybutorem, bez względu na datę wpłynięcia zgłoszenia.
4. Liczba produktów zgłaszanych przez Uczestnika do Konkursu jest nieograniczona.
5. Konkurs jest odpłatny dla firm, które działają na rynku dłużej niż 3 lata (według wpisu w CEIDG lub KRS). Opłata zgłoszeniowa za każdy zgłoszony produkt do Konkursu „Dobry Design 2023” wynosi 700 zł + VAT.
6. Konkurs jest bezpłatny dla firm, które działają na rynku krócej niż 3 lata (według wpisu w CEIDG lub KRS).
7. Zgłoszenie produktu do Konkursu odbywa się poprzez dokonanie w terminie do 9 grudnia 2022 roku następujących kroków:
a) wypełnienie online formularza rejestracyjnego: https://konferencje.ptwp.pl/pl/zapis,487
b) Jeżeli użytkownik deklaruje w formularzu rejestracyjnym online, że firma działa krócej niż 3 lata (i pokrywa się to z informacjami w CEIDG), otrzymuje link do formularza konkursowego. W formularzu konkursowym umieszcza opis produktu, zdjęcia i inne dane niezbędne do pełnego zgłoszenia produktu do Konkursu.
c) Jeżeli użytkownik deklaruje podczas rejestracji, że firma działa dłużej niż 3 lata (i pokrywa się to z inf. z CEIDG) otrzymuje fakturę proforma lub fakturę VAT. Faktura jest wystawiana na podstawie ilości zadeklarowanych produktów zgłoszonych w formularzu wstępnym.
d) W momencie, kiedy podmiot dokona zapłaty i zostanie ona zaksięgowana na wskazanym na fakturze koncie Organizatora, uczestnik Konkursu otrzymuje link do formularza konkursowego, w którym umieszcza opis produktu, zdjęcia i inne dane niezbędne do pełnego
zgłoszenia.
Regulamin konkursu Dobry Design 2023 możesz przeczytać i pobrać POD TYM LINKIEM.
Wręczenie nagród nastąpi 27 stycznia 2023 roku podczas uroczystej Gali Dobry Design 2023 podczas 4 Design Days 2023.
© Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
założyciel Biuro Architektoniczne Barycz i Saramowicz
prezes, architekt Arch-Deco
Architekt-Partner i Członek Zarządu APA Wojciechowski Architekci
Architekt - Partner APA Wojciechowski Sp. z o.o.
członek zarządu MODO Architektura
członek zarządu MODO Architektura