REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Domokrążcy po raz pierwszy zagranicą. Zajrzą do Brna i Alfa Palace

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 12 paź 2021 09:36
Domokrążcy po raz pierwszy zagranicą. Zajrzą do Brna i Alfa Palace
Domokrążcy po raz pierwszy zagranicą. Zajrzą do Brna i Alfa Palace, fot. mat. pras.
Domokrążcy po raz pierwszy zagranicą. Zajrzą do Brna i Alfa Palace

W drugim odcinku kolejnego sezonu Domokrążców po raz pierwszy przekroczymy granicę. Z poznańskich dzielnic przenosimy się do centrum partnerskiego Brna, gdzie o swoim mieszkaniu, a raczej o całym  budynku- Alfa Palace opowiada antropolożka Barbora Hroncokova.

REKLAMA

Ośmiokondygnacyjny Alfa Palace zaprojektowany w latach 30 przez wybitnego architekta Bohuslava Fuchsa, to jeden z najbardziej ikonicznych budynków Brna. Położony w samym sercu starego miasta na rogu ulic Jánská i Potovská, składa się 6 pięter mieszkalnych oraz z dwupoziomowej hali handlowej z galerią osłoniętą szklanym dachem, która na wyższych kondygnacjach połączona jest  ze skrzydłami mieszkalnymi trzema dziedzińcami. Liczne sklepy i usługi od strony ulicy prezentują dwukondygnacyjne eleganckie witryny, a na najwyższych cofniętych mieszkalnych piętrach umieszczono tarasy z widokiem na dachy starego miasta.

W jednym ze 180 mieszkań w Alfa Palace, mieszka Barbora Hroncokova. Barbora nie jest rodowitą brnenką, przeprowadziła do tego miasta z Pragi kilka lat temu na studia. Jak nasza najmłodsza bohaterka, fanka Ikei postrzega Brno i  tak specyficzny budynek mieszkalny ? Jakie relacje łączą mieszkańców Alfa Palace? Tego dowiecie się w  najnowszym odcinku DOMOKRĄŻCÓW- premiera we wtorek 12 października o godzinie 18.00 na stronie www.domokrazcy.pl

Domokrążcy

Unikalne historie, interesujący mieszkańcy, różne metraże, wnętrza znane dotąd jedynie lokatorom i ich gościom. Teraz każdy ma szanse poznać różne oblicza poznańskich i brneńskich domów i mieszkań – w filmach i spotkaniach z cyklu Domokrążcy Poznań-Brno.

Projekt jest próbą zanotowania dzisiejszych sposobów zamieszkania oraz myślenia o domu, jego historii oraz przyszłości. Domokrążcy pokażą zarówno lokale z bogatą historią, jak i te dopiero obrastające w ciekawe opowieści. Widać będzie meble dziedziczone od pokoleń, sprzęty kolekcjonowane lub uratowane przed wyrzuceniem, ale i uniwersalny design ze szwedzkiej sieciówki.

O wszystkim opowiadać będą sami mieszkańcy, którzy zaproszą widza nie tylko do salonu czy kuchni, ale też sypialni, łazienek lub pracowni. Opowieści gospodarzy oraz ich otwartość sprawiają, że Domokrążcy to nie podrasowana relacja z wnętrzarskiego magazynu, a raczej sympatyczna i niezobowiązująca wizyta, w której może wziąć udział nie tylko pasjonat architektury i wnętrz, ale – po prostu – każdy.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie