×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Drewno, beton i moc koloru. Oto biuro firmy Ingram projektu Bit Creative

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 06 cze 2018 09:15
Drewno, beton i moc koloru. Oto biuro firmy Ingram projektu Bit Creative
fot. mat. Bit Creative Barnaba Grzelecki

Gra światłem, geometria, takie materiały jak drewno i beton, a przede wszystkim dopasowanie wnętrza do potrzeb pracowników wyróżniają projekt biura, które zaprojektowała pracownia Bit Creative Barnaba Grzelecki dla firmy Ingram Micro.

REKLAMA

Projekt biura dla firmy Ingram w warszawskim biurowcu The Park zakładał aranżacje dopasowaną do potrzeb pracowników, takie było główne założenia inwestora. - Mamy dwie strefy w biurze, do których dostajemy się z recepcji zlokalizowanej w centralnej części. Przy recepcji znajduje się zespół sal konferencyjnych, sal egzaminacyjnych i szkoleniowych. Na tyłach recepcji mamy zlokalizowany mini coffee obsługujący wyżej wymienione strefy. Dalsze części biura zostały zaprojektowane w systemie mieszanym. Obszary open space przełamane są gabinetami Team Leaderów. W wewnętrznej części biura znajdują się  salki do spotkań, odbycia prywatnej rozmowy lub popracowania w ciszy - mówi Barnaba Grzelecki, architekt i właściciel, Bit Creative.

Biuro ma powierzchnię 1,3 tys. mkw. Duża uwagę architekci skupili na odpowiednim rozmieszczeniu konkretnych działów, stref tak aby przepływ informacji był możliwie jak najszybszy. Zaprojektowana została również duża strefa wejściowa wraz z zespołem sal konferencyjnych, egzaminacyjnych i szkoleniowych, co bardzo ułatwi poruszanie się w biurze wszystkim osobom.

Drewno, beton, geometra i moc koloru

Projekt zakłada nowoczesny design w połączeniu z elementami klasycznego wykończenia takimi jak drewno i beton. - Zaprojektowaliśmy stonowaną, klastyczną przestrzeń ożywioną dużą ilością kolorów i figur geometrycznych, które przewijają się zarówno na suficie, jak i wykończeniu ścian, kończąc na posadzkach - nadmienia architekt.

Jakie najnowsze trendy zostały zastosowane w projekcie? - Na pewno projekt sufitów w połączeniu z wykończeniem ścian jest bardzo ważnym elementem tego biura. Gra światłem, elementami geometrycznymi i kolorystycznymi stanowią integralną całość. Materiały takie jak drewno i beton są często spotykane w biurach, ale tu forma zaskakuje - zaznacza Grzelecki. Geometria i kolorystyka na pewno wyróżnia ten projekt.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie