×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Druga części wystawy Rzeczy warszawskie - odliczamy godziny do otwarcia

  • Autor: Propertydesign.pl
  • Opublikowano: 08 cze 2018 11:22
  • Zaktualizowano: 08 cze 2018 12:34
fot. shutterstock

Zaledwie kilkadziesiąt godzin dzieli nas od otwarcia drugiej części wystawy głównej Muzeum Warszawy. Otwarciu towarzyszyć będą liczne atrakcje, takie jak zwiedzanie muzeum z kuratorami, warsztaty czy koncert Sinfonii Varsovii.

REKLAMA

W sobotę, 9 czerwca, o godz. 10.00 pierwsi zwiedzający będą mieli okazję zobaczyć ukończoną wystawę Rzeczy warszawskie w siedzibie głównej Muzeum Warszawy. W Lapidarium (dziedziniec muzeum) oraz na Rynku Starego Miasta w godz. 10.00–19.00 będzie można wziąć udział w warsztatach – przeznaczonych dla osób dorosłych oraz rodzin z dziećmi. Na kolejnych stanowiskach zapoznamy się z gabinetami tematycznymi wystawy głównej – na stanowisku warsztatów z sitodruku przygotujemy torbę z nadrukiem przygotowanym na bazie różnych wzorów Syreny warszawskiej. Na stanowisku Gabinetu Fotografii uczestnicy wejdą do wnętrza aparatu fotograficznego – zbudują własne aparaty i wykonają nimi zdjęcia, które następnie samodzielnie wywołają w mini ciemni fotograficznej. Z kolei w Lapidarium, na stanowisku Gabinetu Medali, będzie można wykonać własny wzór medalu w gipsowym krążku.

Uroczyste otwarcie nastąpi w sobotę, 9 czerwca o godz. 19.00, a rozpocznie je wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska, zaproszeni gości oraz dyrekcja Muzeum Warszawy. Zaraz po części oficjalnej na scenie wystąpi Sinfonia Varsovia.

Również w niedzielę na odwiedzających Rynek Starego Miasta i Muzeum Warszawy czekać będą atrakcje – od 10.00 do 19.00 odbywać się będą warsztaty – będą to stanowiska, mi.in.: Gabinetu Ubiorów, z nauką ściegów i szycia drobnych rzeczy, Gabinetu Rysunków Architektonicznych, gdzie odbywać się będą warsztaty architektoniczne nawiązujące do przestrzeni Rynku Starego Miasta oraz Muzeum Warszawy, warsztaty budowania kamienicy z wcześniej przygotowanych przez animatora wykrojów tekturowych ze skrzydełkami do samodzielnego złożenia i sklejenia oraz warsztaty tworzenia magnesu na lodówkę przedstawiającego kamienice z Rynku Starego Miasta.

Przez cały weekend we wnętrzach kamienic na zwiedzających będą też czekać kuratorki i kuratorzy. Będą opowiadać o rzeczach prezentowanych w 13 nowo otwartych gabinetach tematycznych (Galanterii Patriotycznej, Ubiorów, Brązów Warszawskich, Rysunków Architektonicznych, Relikwii, Zegarów Warszawskich, Schielów, Fotografii, Detali Architektonicznych, Planów i Map Warszawy, Ludwika Gocla, Medali, Opakowań Firm Warszawskich).

Bezpłatne bilety umożliwiające zwiedzanie ukończonej wystawy głównej 9 i 10 czerwca są cały czas dostępne on-line na bilety.muzeumwarszawy.pl oraz w dniu otwarcia w kasach Muzeum na Rynku Starego Miasta.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie