×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Duka niesie pomoc

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 05 gru 2018 11:47
Duka niesie pomoc
fot. mat. pras.

Duka we współpracy z Fundacją Samodzielność od Kuchni chce pomóc młodzieży z domów dziecka w przygotowaniu się do rozpoczęcia nowego życia. Koncepcja niesienia realnej i praktycznej pomocy, poprzez wspieranie drogi do samodzielności, zachwyciła i zmotywowała markę do wspólnego działania.

REKLAMA

Jak informuje Fundacja Samodzielność od Kuchni – w 1126 placówkach opiekuńczo‐wychowawczych w całej Polsce wychowuje się ponad 17500 dzieci. Część z nich w domu rodzinnym nigdy nie zjadła ciepłego posiłku, większość z nich do momentu opuszczenia placówki nie ma możliwości wyboru tego, co będą jeść. Sanepid nie pozwala im korzystać z kuchni, więc posiłki widzą dopiero na talerzach.

Świadomość tego, że młodzież bez odpowiedniego przygotowania, także tego kulinarnego, ma utrudniony start w osiągnięciu pełni samodzielności, spowodowała, że marka Duka z przyjemnością zorganizowała kampanię Smile – Duka for children.

Charytatywna kampania opiera się sprzedaży szklanych butelek i słoików do picia za symboliczną złotówkę, a całkowity dochód z ich sprzedaży zostanie przekazany Fundacji.  Dzięki takiemu wsparciu podopieczni domów dziecka będą mogli otworzyć się na lokalne społeczności, poznać szefów kuchni i przedsiębiorców, którzy nauczą młodzież podstaw kuchennych działań, podejmowania przemyślanych decyzji oraz przede wszystkim – ułatwią odnalezienie się w nowych realiach.

Co roku mury instytucjonalnych domów dziecka opuszcza około 2500 pełnoletnich wychowanków. Nauka gotowania w świetny i praktyczny sposób rozwija umiejętność podejmowania decyzji i brania za nie odpowiedzialności. Daje również świadomość, że coś od nas zależy i po sukcesie pozwala dumnie podnieść głowę. Wiedza o tym, jak zorganizować posiłek, pomaga w utrzymaniu zdrowia oraz uczy zarządzania, również swoim budżetem. Wokół stołu buduje się wspólnotę, a z jedzeniem związane jest poznawanie ludzi i świata.

Wartości Duka łączą się z ideą Fundacji Samodzielność od Kuchni, dlatego zdecydowali się na jej aktywne wsparcie oraz wspólne niesienie pomocy.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie