REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Duńskie meble z charakterem

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 27 lut 2018 10:36
Duńskie meble z charakterem
fot. mat. prasowe Atelier Mesmetric

Duński design połączony z eklektyzmem, luksus z troską o wygodę i ponadczasowość. To cechy charakterystyczne dla skandynawskiej marki Gubi. Teraz w jej ofercie możemy znaleźć trzy nowe projekty, które poszerzą kolekcję Coco.

REKLAMA

Kolekcja Coco to owoc pracy studia OEO z Kopenhagi. Zapoczątkowało ją krzesło, ochrzczone imieniem ikony mody. Mimo, że jest bardzo oszczędne w formie, nie ma w sobie nic ascetyzmu. Konstrukcję wykonaną ze stali uzupełnia wygodne siedzisko, dostępne w wielu wariantach obicia. Kontynuując sukces Coco, GUBI poszerza serię o krzesło, fotel oraz stołek barowy.

Postacią odpowiedzialną za kolekcję Coco jest Thomas Lykke. Zanim zaczął swoją przygodę z designem, zdobył wykształcenie jako projektant mody. Jego doświadczenie związane z kreowaniem ubioru ma widoczne odzwierciedlenie w serii. Sylwetka krzeseł i foteli jest niezwykle kobieca – charakteryzują je obłe, miękkie, a zarazem smukłe kształty. Żeński pierwiastek podkreśla także postać patronki. Jej charyzmatyczny charakter udało się Thomasowi Lykke oddać dzięki interesującemu kontrastowi – w swoim projekcie zestawił delikatne linie z industrialnymi i surowymi w formie nogami wykonanymi ze stali.

Kolejną, niezwykle ważną inspiracją w kreacji Coco był Bauhaus - kierunek w architekturze i sztuce zapoczątkowany w XX., będący jednym z prądów niemieckiego modernizmu. Jego głównym założeniem było wzajemne przenikanie się sztuki i rzemiosła, projektowanie, w którym forma ma podążać za funkcją. GUBI w swojej kolekcji siedzisk oddało ducha szkoły w wyrafinowany sposób. Założeniem krzeseł i foteli Coco jest wygoda z korzystania, jednak nie ustępująca warstwie estetycznej. Obiekty mają prostą, a zarazem elegancką formę, są przy tym niezwykle komfortowe. Będą ciekawym elementem wystroju baru, czy restauracji, tak samo jak i domowego gabinetu czy salonu.

GUBI to duńska marka powstała w 1967 z inicjatywy małżeństwa Gubi i Lisbeth Olsenów oraz ich synów, którzy otworzyli pierwszy sklep i dali się poznać szerszej publiczności, zdobywając uznanie i ugruntowując swoją pozycję na światowej scenie designu. Projektanci-wizjonerzy pracujący dla GUBI na przestrzeni lat to często artyści, rzeźbiarze oraz architekci z całego świata m. in  Anglii, Francji, Niemiec, Hiszpanii oraz Japonii. W inteligentny sposób łączą skandynawski design ze światowymi ikonami wzornictwa od lat 30 po 70. Dzięki ich podejściu marka jest traktowana jako ta, która nadaje meblom status użytkowych dzieł sztuki.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie