×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Dywany powracają do łask

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 07 sty 2019 13:35
Dywany powracają do łask
fot. mat. prasowe Epic Carpets
Dywany powracają do łask
Dywany powracają do łask
Dywany powracają do łask
Dywany powracają do łask
Dywany powracają do łask
Dywany powracają do łask

Diament, rubin, onyks czy kalcyt – te kamienie szlachetne i minerały posłużyły jako inspiracja dla nazewnictwa nowej kolekcji od Epic Carpets. Świetnie oddają bowiem bogatą i wyrafinowaną kolorystykę dywanów, które w wielkim stylu wracają do łask. O ile jeszcze niedawno postrzegane były one jako zbędny element, zwłaszcza w minimalistycznych przestrzeniach, teraz po chwilowym impasie zdają się znów być na fali.

REKLAMA

Firma Epic Carpets tym razem postawiła na klasyczne w formie, prostokątne dywany o regularnych kwiatowych wzorach. Tym, co odróżnia je od ich tradycyjnych, dobrze znanych wielobarwnych odpowiedników, jest wyrazista, aczkolwiek spójna kolorystyka, a także szeroki wachlarz dostępnych wzorów.

Ten o nazwie Diamond, czyli diament, utrzymany jest w odcieniach delikatnych i bladych, niemal kryształowych szarości. Nie ma więc obawy, że przytłoczy wnętrze. Przeciwnie – z powodzeniem nada mu lekkości. Do tej gamy kolorystycznej nawiązuje też – jak sama nazwa wskazuje – bardziej nasycony Graphite. Kolejny model przypadnie do gustu wielbicielom mocnych akcentów ze względu na ciemne, miejscami czarne wybarwienie, spod którego przebijają jasne motywy kwiatowe. Tym samym perfekcyjnie oddaje on charakter minerału, od którego przejął nazwę – onyksu. Calcite, inspirowany kalcytem, oscyluje wokół szarości, subtelnie kontrastujących ze wzorem w odcieniu starego, szlachetnego złota. Tiger’s Eye, czyli kwarcowe tygrysie oko, to złocistobrązowy kamień związany z energią ognia i w takich barwach występuje też nazwany tak dywan. I w końcu rubin, czyli Ruby, który – jak łatwo się domyślić – zjawiskowo skrzy się czerwieniami osadzonymi na stonowanym, szarawym tle. Do nabycia w salonach Dekorian Home w całej Polsce.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie