×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Dzieła Matejki, Dalego i da Vinci z... klocków konstrukcyjnych

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 23 cze 2022 11:47
Dzieła Matejki, Dalego i da Vinci z... klocków konstrukcyjnych
W czerwcu w Alfa Centrum swoją premierę miała wyjątkowa wystawa obrazów słynnych artystów, które powstały z klocków konstrukcyjnych, fot. mat. pras.

W czerwcu w Alfa Centrum swoją premierę miała wyjątkowa wystawa obrazów słynnych artystów, które powstały z klocków konstrukcyjnych. Perłą jest Hołd Pruski Jana Matejki, składający się
z 73 533 elementów. To największy w Polsce obraz z klocków.

REKLAMA

Twórca wystawy wziął na warsztat kilkanaście dzieł światowej sławy malarzy i grafików, a następnie za pomocą tysięcy klocków ręcznie odwzorował ich dzieła. Tak powstała niepowtarzalna wystawa, która w ciekawej formie pokazuje historię sztuki oraz klimat różnych epok. Klejnotem koronnym wystawy jest dzieło inspirowane Hołdem Pruskim Jana Matejki. Prezentowana re-produkcja to największy w Polsce obraz z klocków. Składa się on z 73 533 elementów i wraz z pięknie zdobioną ramą zajmuje ponad 8 mkw.

- Klocki konstrukcyjne to dziś doskonałe narzędzie edukacji, kontaktu z kulturą, poznawania historii sztuki. Dlatego myślę, że ta wystawa może zainteresować niemal wszystkich – niezależnie od wieku. Klocki to coraz częściej pasja już nie tylko dzieci, ale również dorosłych, którzy chętnie spędzają w ten sposób wolny czas. Nasza ekspozycja pokazuje, że nie ma rzeczy niemożliwych - mówi Joanna Uszyńska, Regional Marketing Manager Alfa Centrum. Wystawa obrazów z klocków to również świetne narzędzie edukacyjne dla szkół – dodaje.

Wystawa jest zlokalizowana na pasażach Alfa Centrum. Wszystkie obrazy są wyeksponowane jak w tradycyjnej galerii. Przy każdym z nich znajduje się tabliczka informacyjna z nazwą obrazu, jego wymiarem i liczbą użytych klocków. Za pomocą kodu QR można wysłuchać na swoim smartfonie klipu dźwiękowego na temat danego dzieła.

Zwiedzający wystawę mogą zobaczyć:

1. Jan Matejko Hołd Pruski

2. Johannes Vermeer Dziewczyna z perłą

3. Banksy COVID

4. Hokusai Katsushika Wielka fala w Kanagawie

5. Philippe Halsman Salvador Dali

6. Jan Matejko Stańczyk

7. Aleksander Gierymski Żydowka z pomarańczami

8. Edvard Munch Krzyk

9. Leonardo da Vinci Dama z gronostajem

10. Leonardo da Vinci Ostatnia Wieczerza

11. Salvador Dali Trwałość Pamięci

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie