REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Efekt dżungli we wnętrzu

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 05 mar 2018 14:50
Przedmioty wchodzące w skład kolekcji: panele szklane, deski kuchenne, tkaniny, poduszki, kafelki i akcesoria łazienkowe, meble i akcesoria ogrodowe fot. mat. prasowe Leroy Merlin

Monstera dziurawa Monstera deliciosa, pnącze rodem z lasów tropikalnych, o wielkich charakterystycznych liściach stała się symbolem modnego ostatnio trendu we wnętrzach; występuje na tapetach, tkaninach, ceramice, poduszkach. Podobnie jak w lasach tropikalnych, z których pochodzi, doskonale czuje się w towarzystwie przedmiotów wykonanych z naturalnego drewna.

REKLAMA

W najnowszej kolekcji Leroy Merlin wiosna lato 2018 monstera gra pierwsze skrzypce. Jej oryginalne liście stanowią motyw dekoracyjny wielu przedmiotów; występuje na tkaninach i poduszkach, zdobi panele szklane, deski kuchenne, kafelki i akcesoria łazienkowe. Towarzyszą jej stylizowane liście palmy i różne odmiany storczyków. Efekt miejskiej dżungli potęgują przedmioty utrzymane w różnych odcieniach zieleni oraz głębokiego brązu, które podkreślają roślinne i zwierzęce wzory. Motyw dżungli przewija się przez cały asortyment i znajdzie swoje miejsce we wszystkich wnętrzach oraz w ogrodzie.

Modne przedmioty z kolekcji pomogą urozmaicić i odświeżyć miejskie balkony i tarasy oraz ogrody. Wprowadzą nas w wakacyjny nastrój i klimat dalekich, egzotycznych podróży. Zwłaszcza gdy uzupełnimy aranżację przestrzeni o rośliny doniczkowe. Wiele egzotycznych roślin możemy z uprawiać w polskich ogrodach. Należą do nich azalie, rododendrony, magnolie, hortensje. Inne rośliny, mniej odporne na niskie temperatury możemy wystawiać na świeże powietrze wyłącznie w ciepłe letnie dni. Ale nawet tradycyjne balkonowe i ogrodowe rośliny w odpowiednio dobranych i utrzymanych w stylistyce „miejskiej dżungli” osłonkach i doniczkach zmienią nie do poznania wygląd naszego letniego pokoju.

Miejska dżungla to trend efektowny i łatwy do uzyskania: lubi głęboką zieleń, różne gatunki drewna, wyraźne wzory roślinne i zwierzęce, atrakcyjne rośliny doniczkowe i naturalne materiały. Znakomicie komponuje się z czernią, bielą i beżem. Stanowi doskonałe antidotum dla ludzi zmęczonych gwarem wielkich miast, bo spełnia marzenia o bliskim kontakcie z naturą.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie